لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
در دیدار غریب آبادی با زاكانی عنوان شد

همکاری ستاد حقوق بشر و شهرداری تهران برای ارتقای حقوق بشر و شهروندی در تهران

همکاری ستاد حقوق بشر و شهرداری تهران برای ارتقای حقوق بشر و شهروندی در تهران

به گزارش حقوق و قضا، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با شهردار تهران و معاون حقوقی رئیس جمهور، بر ترویج و ارتقای حقوق بشر و شهروندی تاکید نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، کاظم غریب آبادی، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، با علیرضا زاکانی، شهردار تهران دیدار و گفتگو کرد.

طرفین در این دیدار درمورد طیفی از موضوعات مانند ترویج و ارتقای حقوق بشر و شهروندی در شهر تهران، همکاری و پشتیبانی از ابتکارات فرهنگی و هنری در حوزه حقوق بشر و پشتیبانی از خانواده های بدون سرپرست زندانیان ایرانی خارج از کشور (مربوط به شهر تهران) بحث و تبادل نظر کردند.

مقرر شد معاونت امور بین الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر با شهرداری تهران درمورد این موضوعات تفاهم نامه همکاری به امضاء برسانند.

غریب آبادی همینطور جداگانه با محمد دهقان، معاون حقوقی رئیس جمهور هم دیدار نمود.

طرفین در این دیدار، درمورد ترویج و ارتقای حقوق شهروندی در دستگاههای اجرایی و لزوم پیشبینی سازوکارهای لازم در این خصوص در تمامی دستگاه ها گفتگو و تصمیماتی را هم اتخاذ کردند.

در این چارچوب، دو طرف بر اهمیت مأموریت کمیته صیانت که چندی پیش از جانب ستاد حقوق بشر و با تعامل قوای سه گانه تشکیل شد، و لزوم همکاری دستگاههای اجرایی با آن برای شناسایی فرایندهای مخل حقوق مردم و تلاش در جهت رفع آنها تاکید نمودند.
منبع:

1401/06/03
22:39:51
5.0 / ۵
428
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد