حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری خوزستان تاكید كرد

تسریع در تعیین تکلیف کالاهای انبارهای گمرک بندر امام

تسریع در تعیین تکلیف کالاهای انبارهای گمرک بندر امام

حقوق و قضا: خوزستان رییس کل دادگستری خوزستان در بازدید از انبارهای گمرک بندر امام خمینی(ره) بر تسریع در تعیین تکلیف کالاهای موجود در این انبارها خصوصاً کالاهای متروکه، تاکید نمود.علی دهقانی امروز (۳۰ مردادماه) در بازدید از انبارهای گمرک بندر امام هدف کلی از این بازدیدها را نظارت بر ساماندهی در رابطه با کلیه کالاهایی دانست که در پروسه صادرات و واردات قرار دارند.

به گزارش حقوق و قضا به نقل از دادگستری خوزستان، وی افزود: تسریع و تسهیل در پروسه ترخیص کالاهایی که وارد بندر شده و تسریع در انجام مراحل مربوط به ترخیص کالاهای سریع الفساد از دیگر اهداف این بازدیدها است.

وی اشاره کرد: برخی کالاها باید پیش از فاسد شدن، وارد چرخه توزیع شود.

دهقانی اظهار داشت: باتوجه به شرایط خاص بندر امام خمینی و این که حجم بالایی از کالاهای اساسی بوسیله این بندر وارد می شود، نیاز به بازدیدهای میدانی مستمر خصوصاً درباب تعیین تکلیف کالاها و اموال متروکه از سابق که در بندر و گمرکات بلاتکلیف مانده است، احساس می شود.

وی از نهادهای مرتبط خواست که به وظایف قانونی که بر عهده دارند عمل کرده و سریعا اقدامات لازم در این جهت صورت گیرد.

رییس کل دادکستری خوزستان اظهار داشت: نظارت دستگاه قضایی درباب انبار گمرکات و سازمان بنادر و اموال تملیکی، نظارتی مستمر است که در امتداد اجرای دستورات ریاست قوه قضاییه صورت می گیرد و تا اجرای کلیه فرآیندهای قانونی در حداقل زمان ممکن ادامه دارد.

دهقانی در مورد اقدامات لازم در زمینه مرجوع کردن کالاهایی که قابلیت مصرف نداشته همچون ذرت های آلوده ای که قسمتی از آن مرجوع شده و برنج های فاسدی که قابلیت مصرف آنها از طرف اداره استاندارد رد شده است، اضافه کرد: این موراد نیز سریعا تعیین تکلیف شده و مرجوع می شوند بطوریکه ۹ تن ازدرت های آلوده پیش ازین مرجوع شده و مابقی نیز در دست اقدام است.

منبع:

1401/05/30
23:01:24
5.0 / ۵
457
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد