لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس كل گمرك خبر داد؛

کشف هزار و ۲۲۰ کیلوگرم مخدر شیشه در ۲ هفته اخیر

کشف هزار و ۲۲۰ کیلوگرم مخدر شیشه در ۲ هفته اخیر

به گزارش حقوق و قضا، رییس کل گمرک ایران با اشاره به عملکرد گمرک در کشف مواد مخدر اظهار داشت: با تلاش همکاران گمرک تنها در هفته اخیر، 3 محموله بزرگ مواد مخدر به وزن یک هزار و 220 کیلوگرم مواد مخدر شیشه کشف شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از گمرک ایران، رییس کل گمرک ایران در همایش فرماندهان پلیس امنیت اقتصادی، با تشریح اقدامات و برنامه ها، همکاری گمرک و پلیس امنیت اقتصادی را برمبنای دستورالعمل های تدوین شده توسط سازمان جهانی گمرک در این خصوص را ضروری خواند.
علیرضا مقدسی رییس کل گمرک ایران با بیان این مطلب اظهار داشت: بر طبق این دستورالعمل، در مبادی رسمی کشور یکسری وظایف مختص گمرک است و یکسری وظایف هم بین پلیس و گمرک هم پوشانی دارد که در سند سازمان جهانی گمرک اشاره شده و هر کشوری برمبنای قوانین بومی داخلی می تواند به شکلی این هم پوشانی را انجام دهد که با منابع محدود مشترک سبب هم افزایی شود.
رئیس کل گمرک ایران اضافه کرد: کارکنان گمرک در مبادی رسمی کشور باتوجه به تجربه و شناخت محیطی که از فعالیت در مرزها دارند در قالب قوانین و مقررات و تلاش شبانه روزی درحال انجام وظایف در زمینه تجارت و ایجاد امنیت اقتصادی هستند.
مقدسی در این همایش به بیان و تشریح وظایف و اقدامات گمرک در امتداد مبارزه با قاچاق کالا و ایجاد امنیت اقتصادی پرداخت و اضافه کرد: اقدامات گمرک در قالب وظایف و مسئولیت ها در زمینه امنیت اقتصادی و مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر سبب شده کشفیات زیادی توسط همکاران گمرک صورت گیرد.
مقدسی درباب عملکرد گمرک در کشفیات مواد مخدر اظهار داشت: با تلاش همکاران گمرک تنها در هفته اخیر، ۳ محموله بزرگ مواد مخدر به وزن یک هزار و ۲۲۰ کیلوگرم مواد مخدر شیشه کشف شد.
رئیس کل گمرک ایران با اشاره به شرح وظایف و پیچیدگی مسئولیت های گمرک اظهار داشت: گمرک به رغم تمام وظایف و مسئولیت ها در زمینه ای مختلف همچون کسب درآمد، تسهیل در امور تجارت و ترانزیت، مسافری و دیگر رویه های گمرکی که دارد، تمام تلاش خودرا انجام داده است تا اقدامات مثبتی را در حوزه ایجاد امنیت اقتصادی در مبادی رسمی را فراهم آورد.
وی در بخش دیگری از سخنانش درباب اقدامات گمرک در امتداد همکاری و هم افزایی با پلیس امنیت اقتصادی گفت: در امتداد مبارزه مطلوب تر با قاچاق کالا، گمرک ایران در مبادی رسمی کشور امکاناتی در اختیار پلیس امنیت اقتصادی قرار داده است تا انجام وظایف به نحو مطلوبی صورت گیرد.
مقدسی با تشکر و قدردانی از فرماندهی پلیس امنیت برای برگزاری همایش و تعاملات فیمابین، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، تبادل اطلاعات بین طرفین با هدف همکاری بهتر در امتداد ایجاد امنیت اقتصادی را بسیار با اهمیت خواند.

1401/05/28
16:43:48
5.0 / ۵
404
تگها: آموزش , پلیس , ثبت
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد