لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
گزارش حقوق و قضا؛

الکس از آمریکا تا فساد در دبی

الکس از آمریکا تا فساد در دبی

حقوق و قضا: شهروز سخنوری ملقب به الکس، متهمی است که به بهتان سرکردگی شبکه فساد به اعدام محکوم شده است، فردی که تا دهه 90 مقیم آمریکا بود اما بعد از آن ریپورت شد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، الکس یا همان شهروز سخنوری، متهمی است که فعالیت هایش سه سال از طرف مراجع قضائی و انتظامی رصد می شد. فردی که به همراه مادر و دختری به نام مانلی مبادرت به شناسایی دختران، بهره کشی جنسی و در نهایت قاچاق آنها می کرد.
در مرور پرونده وی، کارهای فسادزای وی به وفور دیده می شود. شهروز سخنوری، ملقب به الکس سال ۹۰ و پس از دیپورت شدن از دوبی، به همراه مادر و یک دختر دیگر معروف به «مانلی» مبادرت به تأسیس باند اسکورت دختران ایرانی کرد. سخنوری قبل از سال ۹۰ مقیم آمریکا بود که به سبب کارهای غیرقانونی از این کشور دیپورت و مدتی در دوبی ساکن شد.
او از دوبی نیز به سبب ارتکاب جرایمی مانند تجاوز به زنان و دختران دیپورت شد تا به ایران بازگردد.
مثلث فساد الکس-شاینا-مانلی
مانلی دست راست الکس، در مورد علت دیپورت شهروز سخنوری از دوبی می گوید: «الکس به همراه چند تن دیگر در دوبی مبادرت به گروگانگیری اعضای یک خانواده کردند. آنها جلوی چشم پدر خانواده به مادر خانواده و دختر آنها تجاوز و سپس پدر را اتو کردند. الکس به خاطر این کار ۶ ماه زندانی و بعد هم دیپورت شد.»
الکس پس از بازگشت به ایران با مانلی دوست شد تا به همراه مادرش و مانلی شبکه مخوف خودرا پایه گذاری کند.

شاینا برقی، مادر الکس که تابعیت آمریکا را هم داشته است، همدست پسر در فساد و قاچاق می شود. الکس با تهیه چند عکس برهنه از مانلی و ارسال آن برای دوستان خود در خارج از کشور مقدمات سفر مانلی و مادرش به دوبی را فراهم نمود.
بعد از بازگشت مانلی به ایران، الکس که در طول این مدت ۲ دختر دیگر را نیز به دام انداخته بود، آنها را این دفعه با مدیریت مانلی به دوبی فرستاد. الکس در طول این مدت با به کارگیری یک مهندس هندی مبادرت به طراحی وب سایت اسکورت دختران ایرانی کرد و تصاویر برهنه مانلی و ۲ دختر دیگر را روی سایت بارگذاری کرد.
دکی، نفوذی داخلی
اما الکس برای آنکه بتواند در ایران امنیت نیروهای خودرا تامین کند، چند حامی با نفوذ در بین مسئولان برای خود پیدا کرد. یکی از این حامیان با نام مستعار «دُکی» از مسئولان با نفوذ دولتی بود که در چند مورد دختران باند الکس را از بازداشت نیروی انتظامی آزاد کرده بود.
دستگیری الکس در مالزی
در نهایت و بعد از یک کار پیچیده انتظامی -اطلاعاتی، الکس در اردیبهشت سال ۹۹ در مالزی دستگیرشد و با همکاری اینترپل به ایران انتقال یافت. در نهایت برای وی و همدستانش در دادگاه انقلاب پرونده ای قضائی تشکیل شد.

مسعود ستایشی درباب آخرین وضعیت پرونده الکس اظهار داشت: بهتان فرد یاد شده راه اندازی شبکه سازمان یافته فساد است، با توجه به این که در زمینه فساد و مقابله با آن با کسی تعارفی نداریم و این مساله مورد تاکید رییس قوه قضائیه و بزرگان نظام در عرصه های مختلف است و رهبر معظم انقلاب نیز همیشه به آن تاکید داشته اند. دستگاه قضا در زمینه مقابله با شبکه های سازمان یافته فساد اقدامات مثبتی انجام داده است و نمونه آن رأیی است که برای این فرد صادر و به مجازات اعدام با رأی قطعی محکوم شده است.
وی اظهار داشت: متهم دیگر پرونده به بهتان فراهم کردن موجبات فساد به تحمل ۸ سال حبس محکوم شده است و حکم در حال اجراست ومتهم دیگری نیز در این پرونده مطرح است که هنوز حکم او اجرا نشده و در شرف اجرا است.
وکیل الکس در گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر: این پرونده متهمان زیادی دارد
پیمان باقری وکیل الکس در گفتگو با خبرنگار مهر درباب روند رسیدگی به پرونده اظهار داشت: قبل از این به رأی پرونده اعتراض کرده بودیم که در نهایت برمبنای اعتراض صورت گرفته، پرونده به شعبه ۳۷ دادگاه تجدید نظر ارسال شد.
وی اضافه کرد: این پرونده متهمان زیادی دارد، یکی از موکلین بنده در این پرونده به ۱۵ سال حبس محکوم شده بود.
باقری اشاره کرد: برمبنای روندقانونی اعتراض کردیم و پرونده در دیوان عالی مسیر خودرا طی می کرد. حکم هنوز به ما ابلاغ نشده است.

1401/05/26
21:48:06
5.0 / ۵
454
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد