حقوق و قضا

کیفرخواست پرونده حادثه متروپل آبادان صادر شد

کیفرخواست پرونده حادثه متروپل آبادان صادر شد

به گزارش حقوق و قضا کیفرخواست پرونده حادثه متروپل آبادان صادر و بزودی جهت ادامه رسیدگی به محاکم کیفری ۲ اهواز ارسال خواهد شد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه - به دنبال تاکیدات رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی دقیق و سریع به حادثه متروپل آبادان و با پیگیری مستمر دادستان کل کشور، کیفرخواست پرونده حادثه متروپل آبادان ضد ۲۰ نفر صادر شد.
بر طبق این گزارش با عنایت به اهمیت مبحث و با عنایت به گستردگی ابعاد حادثه، این پرونده به صورت دقیق در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز مورد ارزیابی و کارشناسی های تخصصی قرار گرفته و بر این اساس کیفرخواست صادر گردیده است.
در این پرونده تعداد ۲۱ نفر مقصر حادثه شناخته شده اند که ضد ۲۰ نفر افراد موثر کیفرخواست صادر گردیده است.
در بخشی از کیفرخواست صادر شده با عنایت به فوت مالک ساختمان و بر طبق تبصره ۱ ماده ۸۵ قانون آئین دادرسی کیفری درخواست پرداخت دیه به نسبت تقصیر از دادگاه محترم درخواست گردیده است.
تمامی متهمین این پرونده هم اکنون با قرار تأمین مناسب در بازداشت به سر می برند.
فروریختن ساختمان متروپل حادثه ای بود که ظهر روز دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ در خیابان امیرکبیر (امیری) واقع در مرکز آبادان رخ داد و برخی از هموطنان در این حادثه جان خویش را از دست دادند.
بلافاصله بعد از این حادثه حجت الاسلام محسنی اژه ای دستورات ویژه ای را در مورد بررسی ابعاد این حادثه و رسیدگی فوری صادر کرد.
همینطور دادستان کل کشور به سبب اهمیت مبحث ضمن دستور به دادستان مرکز استان به منظور تسریع در رسیدگی و نظارت بر پرونده، نمایندگان ویژه ای را از دادستانی کل کشور مامور به انجام تحقیقات و تهیه گزارش جامع از تمامی جوانب این حادثه کرد که گزارش این حادثه در ۳۰ صفحه تهیه و در اختیار رئیس دستگاه قضایی قرار گرفت.1401/04/30
17:07:36
5.0 / 5
441
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد