لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
كوهپایه زاده خبر داد:

رای پرونده آذربایجان خودرو (آذویکو) صادر شد

رای پرونده آذربایجان خودرو (آذویکو) صادر شد

حقوق و قضا: وکیل مدافع شکات و مالباختگان شرکت صنعت آذربایجان خودرو (آذویکو)، از صدور رای بدوی شعبه 15 دادگاه  کیفری یک استان تهران درباب مدیران شرکت مذکور آگاهی داد.


رسول کوهپایه زاده در گفت و گو با ایسنا، درباب آخرین وضعیت پرونده کثیرالشاکی آذربایجان خودرو و در رابطه با رای بدوی پرونده که امروز به او ابلاغ گردید، اظهار داشت: شعبه ۱۵ دادگاه کیفری یک استان تهران، مدیران شرکت مذکور را به سبب مشارکت در کلاهبرداری شبکه ای به ۱۲ سال و شش ماه حبس و پرداخت جزای نقدی و پنج سال محرومیت از فعالیت در حوزه پیش فروش خودرو محکوم نمود.
وی ادامه داد: آنچه که بسیار حائز اهمیت و قابل توجه برای موکلین، شکات و مالباختگان است، محاسبه و میزان رد مال است که نقطه عطف و یکی از آرای متقن و طلایی دراین زمینه شمرده می شود که می تواند راه گشای سایر پرونده های مشابه در این خصوص باشد.
کوهپایه زاده اشاره کرد: دادگاه محترم با گرفتن نظر کارشناسی، میزان رد مال را نه مبلغ پرداختی در چند سال قبل بلکه قیمت واقعی معاملاتی روز خودرو ها محسوب و متهمان را به پرداخت این مبلغ محکوم نمود و باتوجه به افزایش نرخ تورم و وضع موجود اقتصادی، این رای از باب احقاق حقوق تضییع شده موکلین و مالباختگان بسیار قابل توجه است؛ به این معنا که نه فقط مبالغ پرداختی ۳۰ و ۵۰ و ۸۰ میلیون در چند سال قبل ملاک قرار نگرفت بلکه قیمت روز خودرو که امروز بین ۶۳۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان دارای ارزش است، ملاک عمل قرار گرفت و متهمین محکوم به پرداخت این مبلغ شدند.
او در آخر اظهار داشت: به وکالت از شکات و مالباختگان ضمن تشکر از دادگاه محترم که با صدور این رای کم سابقه در جهت احقاق حق و اجرای عدالت برآمد، تشکر ویژه از دستگاه قضایی دارم که در این اعیاد سعید، عیدی خوبی به مالباختگان پرونده کثیرالشاکی آذربایجان خودرو اهدا کردند.
پرونده آذربایجان خودرو (آذویکو) ۱۷۰۰ شاکی دارد و چندین جلسه دادگاه برای رسیدگی به این پرونده اجرا شد.
منبع:

1401/04/27
13:17:37
5.0 / ۵
442
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد