حقوق و قضا
وزیر راه و شهرسازی:

برخورد تعزیرات با املاکی هایی که سقف ۲۵ درصد اجاره را رعایت نکنند

برخورد تعزیرات با املاکی هایی که سقف ۲۵ درصد اجاره را رعایت نکنند

به گزارش حقوق و قضا وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امکان ثبت شکایات در مورد مبلغ افزایش اجاره بها بر مبنای مصوبات اعلام شده، در سامانه ۱۲۴ فراهم گشته است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست هماهنگی با ارگان ها و اصناف و مشاوران املاک برای پیگیری اجرایی شدن بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا در مورد بازار اجاره بها، اظهار داشت: با عنایت به شرایط حاضر در بازار اجاره مسکن در کشور نشست پیگیری اجرای مصوبات برگزار شده و ادامه می یابد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در صدد هستیم تا با این دستورالعمل ها و قوانینی که هم اکنون از بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا و مصوبه هیأت وزیران و ستاد تنظیم بازار کشور دریافت و ابلاغ گردیده است، بتوانیم بازار مسکن را کنترل نماییم.
عضو کابینه دولت سیزدهم در مورد چگونگی اجرایی شدن بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا در نشست هایی که با شهرداری تهران و همینطور اصناف و دیگر دست اندرکاران تشکیل شده اظهار داشت: بسته سیاستی مصوب و ابلاغ گردیده و همه موظف می باشند مصوبه را اجرا کنند. این مصوبه دقیقا افزایش حداکثری سقف اجاره بها را تعیین کرده که این حداکثر سقف تسهیلات در تهران و سایر کلانشهرها ۲۵ درصد و در سایر شهرها ۲۰ درصد است.
تشکر از موجران همراه
قاسمی خاطرنشان کرد: انصافاً از تمامی موجران کشور که همکاری کردند و همکاری می کنند کمال تشکر را داریم.
وزیر راه و شهرسازی اقدامات بعضی از اتحادیه مشاوران املاک را در رعایت مصوبه سران قوا مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: از مشاوران املاک درخواست می نماییم با نصب اطلاعیه در ارتباط با بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا در دفاتر مشاوران املاک، اعلام کنند که بر مبنای آن قرارداد تنظیم می کنند تا بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا بشکلی مناسب اجرایی و عملیاتی شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که امکان ثبت شکایات در مورد مبلغ افزایش اجاره بها بر مبنای مصوبات اعلام شده، در سامانه ۱۲۴ فراهم گشته است، خاطرنشان کرد: تعزیرات حکومتی مبحث این شکایات را پیگیری خواهد نمود و امکان شناسایی واحدهایی که مصوبات سقف افزایش نرخ اجاره بها را رعایت نمی کنند در سامانه های وزارت راه و شهرسازی فراهم گشته است.
وی اظهار داشت: برای تنظیم بازار مسکن و اجاره بها، وزارت راه و شهرسازی برای بازرسی های برنامه ریزی شده و یا سرزده در سرتاسر کشور با همکاری دستگاههای نظارتی استفاده خواهد نمود.


منبع:

1401/04/16
12:35:41
5.0 / 5
513
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد