لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
همزمان با هفته قوه قضائیه صورت گرفت؛

دیدار رییس سازمان زندان ها و اعضاء کمیسیون اصل نود مجلس

دیدار رییس سازمان زندان ها و اعضاء کمیسیون اصل نود مجلس

حقوق و قضا: غلامعلی محمدی در نشستی با نمایندگان کمیسیون اصل نود بر ضرورت هرچه بیشتر اشتغال آفرینی در زندان ها برای مددجویان تاکید و توسعه آنرا در مراکز تأمینی و تربیتی کشور رو به شد اعلام نمود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی وتربیتی کشور، غلامعلی محمدی رییس سازمان زندان ها همزمان با هفته قوه قضائیه و با محوریت اقدامات موثر در دوران فعلی ازجمله توسعه اشتغال در این مراکز، با اعضا کمیسیون اصل 90 به ملاقات و گفتگو نشست.
محمدی در این دیدار که عصر روز گذشته، سه شنبه انجام گرفت در ابتدا از اعضاء کمیسیون درخواست کرد؛ باتوجه به جایگاه نظارتی مجلس در اجرای قانون و مطالبات سازمان زندان ها از سایر دستگاه های اجرائی به ویژه سازمان برنامه و بودجه، در تخصیص بموقع، منظم و کامل اعتبارات ابلاغی یاری رسان سازمان زندان ها باشند.
رییس سازمان ها همین طور تعدادی از اقدامات سازمان زندان ها در اجرای تحقق تکالیف مربوط به سازمان که در قانون برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است را برشمرد و در ادامه نیز درمورد موانع اجرائی برخی ازمقررات توضیحات لازم ارائه شد.
• اولویت جدی ما در حال حاضر توسعه اشتغال در زندان هاست

وی در این جلسه تاکید کرد؛ اولویت جدی ما در حال حاضر توسعه اشتغال در زندان هاست. حتی تجربه ثابت کرده است که مددجویان شاغل در زندان ها، کمترین تخلف داخل زندان را دارند. نکته جالب این که نرخ بازگشت مجدد آنان به زندان برای این دسته از زندانیان، بعد از آزادی به حداقل ممکن رسیده است.
وی با یادآوری دو مصوبه مجلس و تقدیر از اقدام آنان درجهت تسهیل اشتغال خاطرنشان ساخت: دو مصوبه مجلس درباب اعطای تسهیلات ۵۰۰ میلیاردی برای توسعه اشتغال در زندان ها و همین طور معافیت مالیاتی برای افرادی که در زمینه اشتغال زندانیان سرمایه گذاری می‎کنند، تاثیر زیادی در اشتغال مددجویان داشته است.
• عملکرد مدیران زندان ها برحسب توسعه اشتغال هم سنجیده می شود

رییس سازمان زندان ها در این جهت ارزیابی عملکرد مدیران زندان ها بر طبق فاکتورهای توسعه اشتغال را مهم دانست و خبر داد؛ هدف گذاری ما در زمینه اشتغال امسال رشد ۲۰ درصدی در آخر ۳ ماهه اول، ۳۰ درصدی در نیمه نخست سال و ۵۰ درصدی تا آخر سال خواهد بود.
محمدی زندان مرکزی گیلان را به عنوان پایلوت در طرح اشتغال حداکثری زندان ها معرفی نمود و در ادامه اظهار داشت: ما قراردادهایی در زمینه اشتغال در زندان ها ازجمله گیلان منعقد کرده ایم و در سطح زندان های دیگر نیز فضاهای زیادی را در اختیار کارآفرینان و تولیدکنندگان قرار داده ایم. با سازمان فنی و حرفه ای نیز درجهت آموزش زندانیان همکاری داریم البته در گواهینامه مهارت آموزی آنان هیچ نامی از زندان برده نمی گردد تا هم آبروی آنها حفظ شود و هم زمینه اشتغال آنان بعد از حبس براحتی صورت گیرد.
• برخی زندانیان به مدد برنامه های فرهنگی حافظ قرآن شده اند

رییس سازمان زندان ها با اشاره به بازدید اخیر خود از زندان قم و ترویج برنامه های موثر فرهنگی اظهار داشت: بواسطه همین اقدامات موثر فرهنگی حتی در زندان قم شاهد تبدیل اندرزگاه به مدرسه قرآنی هستیم. به همین ترتیب زندانی که در بیرون از زندان قرآن نمی خواند حالا به مدد الهی و برنامه های فرهنگی زندان ها حافظ قرآن شده است.
گفتنی ست در ادامه این جلسه نیز موضوعات مرتبط در زندان ها مورد گفتگوی رییس سازمان زندان ها و نمایندگان حاضر در نشست قرار گرفت و اعضاء اقدامات انجام شده ازجمله اشتغال در زندان ها را مثبت و امیدوارکننده اعلام نمودند.
منبع:

1401/04/09
11:48:33
5.0 / ۵
560
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد