حقوق و قضا
معاون دادگستری خراسان رضوی:

مکانی برای طرح مطالبات قانونی شهروندان در نظر گرفته شود

مکانی برای طرح مطالبات قانونی شهروندان در نظر گرفته شود

به گزارش حقوق و قضا مشهد ـ معاون امور اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی اظهار داشت: باید مکانی برای طرح مطالبات قانونی شهروندان در نظر داشته و این مورد را باید از دادستانی پیگیری نماییم.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، امیر مرتضوی ظهر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار نمود: باید مکانی برای جانمایی تجمعات و طرح مطالبات قانونی شهروندان در نظر گرفته شود و همین طور برای برگزاری تجمعات قانونی باید مجوز از طرف فرمانداری صادر شود و باید بین تجمعات هدفمند و قانونی با تجمعات تخریبی و اغتشاش تفکیک قائل شد.
معاون امور اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی اظهار داشت: تجمع و تحصن چاره کار نیست و باید به دنبال راهکارهای نتیجه بخش بود و مطالبات مردم از دستگاهها و نهادهای خاص باید بصورت مکتوب اعلام تا رسیدگی لازم بوسیله سازمان بازرسی و دستگاه های مرتبط صورت گیرد.
وی با اشاره به برنامه های بزرگداشت هفته قوه قضائیه در خراسان رضوی بیان کرد: از اول تیرماه هفته قوه قضائیه شروع می شود که بازدید از پارک علم و فناوری استان و نشست تعدادی از قضات با فعالان حوزه صنعت، تولید و فناوری از برنامه هایی است که در این ایام انجام خواهد شد.
مرتضوی اظهار نمود: میز خدمت در نماز جمعه این هفته مشهد و خراسان رضوی راه اندازی.
معاون امور اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی اضافه کرد: همین طور از دیگر برنامه های هفته قوه قضائیه افتتاح قرارگاه اجتماعی است.
وی در ادامه اظهار داشت: معاون امور اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی اظهار داشت: سال ۹۹ میزان اشتغال زندانیان این استان فقط ۲۲ درصد بود که این میزان در آخر سال ۱۴۰۰ به ۷۴ درصد رسید.
مرتضوی اظهار نمود: در زمینه اقتصاد مقاومتی و تامین کالاهای اساسی و ارزاق عمومی، وضعیت نانوایی ها و توزیع نهاده های دامی ۱۰ جلسه با ۴۳ مصوبه انجام شد و لطمه شناسی لازم صورت گرفت و در سایر حوزه ها نیز سال قبل بدون تشکیل پرونده، ۲۰۰ مورد مشکل رسیدگی و حل و فصل شد.
معاون امور اجتماعی و پیش گیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی بیان کرد: سال قبل در زمینه اقتصاد مقاومتی در کشور رتبه اول را کسب کردیم و ۶۵۲ جلسه در زمینه صنعت و تولید بدون تشکیل پرونده با ۲ هزار و ۱۱۲ مصوبه تشکیل شد که خروجی آن حل مشکلات ۶۱۰ واحد تولیدی در استان بود و قضات هم ۶۸۱ بازدید از واحدهای تولیدی انجام دادند.


منبع:

1401/03/30
08:47:27
5.0 / 5
514
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد