حقوق و قضا

همکاری سازمان بورس و قوه قضاییه برای پشتیبانی از بازار سرمایه

همکاری سازمان بورس و قوه قضاییه برای پشتیبانی از بازار سرمایه

به گزارش حقوق و قضا سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، در زمینه پشتیبانی از بازار سرمایه و جلوگیری از جرائم مالی، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، این تفاهمنامه همکاری ظهر امروز (چهارشنبه) به امضای مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و اصغر جهانگیر معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه رسید.
عشقی رئیس سازمان بورس در مراسم امضای این تفاهمنامه، اظهار داشت: گستردگی دامنه بازار سرمایه و سهامداری حدود ۶۰ میلیون ایرانی نیازمند جلوگیری از وقوع جرم، تخلفات و جرائم بورسی است.
وی ضمن اشاره به جلسات برگزار شده میان قوه قضاییه و سازمان بورس در این حوزه، اضافه کرد: اصلاح و تقویت دیده بان سلامت بازار هم در دستور کار قرار دارد و از ظرفیت گزارش های مردمی استفاده می نماییم.
عشقی همینطور به بررسی مبحث اصلاح قانون بازار سرمایه در مجلس اشاره و خاطرنشان کرد: تمام تلاش خویش را در زمینه کسب و حفظ اعتماد مردم به سازمان بورس به کار خواهیم گرفت.
معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه هم به برخی تهدیدات سرمایه گذاری در بازار سرمایه اشاره نمود و اضافه کرد: امکان دارد بخشی از سهامداران به علت فقر آموزشی گرفتار افراد سودجو شوند که باید در جهت جلوگیری از این اتفاقات، آموزش های لازم در چارچوب های مختلف محتوایی عرضه شود.
اصغر جهانگیر خاطرنشان کرد: باید مهندسی معکوس در ارتباط با پرونده های حقوقی بورسی صورت گیرد و از این طریق، با کشف مسیرهای تخلف، آموزش های لازم در جهت جلوگیری از جرم به سهامداران داده شود.
ارتقاء دانش حقوقی و مالی عمومی سرمایه گذاران، شناسایی بسترهای فساد و کشف جرائم و تخلفات حوزه بازار سرمایه و ارتقای سلامت محیط کسب و کار بازار سرمایه از اهداف این تفاهمنامه همکاری است.

1401/03/25
23:49:20
5.0 / ۵
606
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد