حقوق و قضا
عضو فقهای شورای نگهبان:

به اسم هنر، شرف و عزت را زیر پا گذاشته اند

به اسم هنر، شرف و عزت را زیر پا گذاشته اند

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به اینکه گروهی به بهانه تجلیل از هنر، نه فقط هنر را بی آبرو کرده، بلکه شرف، عزت و حیا را هم زیر پا گذاشته اند، اظهار داشت: تردید نکنید که هدف این ها، دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و مردم مسلمان، شهیدپرور و آزاده ایران است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، آیت الله سید احمد حسینی خراسانی عضو فقهای شورای نگهبان ضمن اشاره به جایگاه والای امام رضا(ع)، اظهار داشت: یکی از معتبرترین کتاب های روایی ما، «من لایحضره الفقیه»، اثر پرارزش جناب شیخ صدوق است که در این کتاب، «زیارت جامعه کبیره»، با اسناد در ارتباط با آن، نقل شده است این زیارتنامه، منشور جاودانه امامت و ولایت و گنجینه با عظمت معارف عقیدتی ماست. در این متن، در وصف ائمه معصومین و همچون امام رضا علیهم السلام، می خوانیم: «عَادَتُکُمُ الْإِحْسَانُ وَ سَجِیَّتُکُمُ الْکَرَمُ»؛ ذات شما بزرگواران، آقایی، کرامت و بزرگی است و شما، سرسلسله و سرآمد کریمان عالم خلقت هستید.
وی ادامه داد: هرکس همراه و در راه خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام باشد، سعادتمند و نجات یافته خواهد بود و هرکس از طریق و مسیر آنها فاصله بگیرد و از آن چراغ های هدایت جدا شود، از هر فیضی محروم خواهد شد.
عضو فقهای شورای نگهبان خاطرنشان کرد: درباره عظمت، رأفت و فضیلت حضرت ثامن الحجج(ع)، اخبار فراوان و متواتری داریم که با اندک جست وجویی در متون روایی، میتوان بر آنها دست یافت. جناب شیخ صدوق، در جلد دوم کتاب شریف «عیون اخبارالرضا(ع)»، از شخصی به نام ابراهیم بن عباس نقل می کند که گفت، هیچگاه ندیدم که آن حضرت حتی در حدّ یک کلمه بر کسی جفا کرده باشد. آن امام بزرگوار، اهل سخا و بخشش بود.

توهین به امام رضا(ع) قلب مسلمانان را به درد آورده است
خراسانی ضمن اشاره به ساخت یک فیلم فیلم موهن ضد امام رضا(ع) و شهر مقدس مشهد، تصریح کرد: این روزها شاهد اتفاقاتی هستیم که قلب هر مسلمان آزاده ای را به درد می آورد. جفا و گستاخی در حق حضرت امام رضا(ع) و حرم مقدس ایشان در یک فیلم سینمایی موهن و حمایت غربی ها از این فیلم، جسارتی بی سابقه است که متأسفانه شاهد آن بودیم. ریشه این جسارت به کجا بازمی گردد؟
وی تصریح کرد: در طول تاریخ، همه معصومین و همچون امام رضا(ع)، به جرم مردم دوستی، اسلام خواهی، عدالت طلبی و ایستادن در مقابل ستمگران، با انواع تهمت ها و دسیسه ها روبه رو می شدند. در روایتی از امام رضا(ع) داریم که خاندان عصمت و طهارت(ع)، به جرم ادامه دادن راه حقّ رسول خدا(ص)، 80 سال گرفتار دشمنی ها و توهین های معاندان بوده اند.
کسانی که امام(ع) و مکتب امام را مانع دستیابی به منافع نامشروع می دانند، به ایشان توهین می کنند
عضو فقهای شورای نگهبان همینطور اظهار داشت: افرادی که امام(ع) و مکتب او را مانعی بر سر راه کسب منافع نامشروع و غیرانسانی خود می دیدند، آن وجود مقدس را در معرض جفا و آزار قرار می دادند و بعد از شهادتش نیز، همین رویه را در مورد پیروان آن حضرت در پیش گرفتند. آن چه امروز و در زمانه خودمان شاهد آن هستیم، چیزی به غیر از آن رویکرد نیست.
خراسانی افزود: دشمنان اسلام، با سیاست های تبلیغاتی و پیچیده در عرصه های متعدد اقتصادی، نظامی و فرهنگی، به دنبال منافع نامشروع خودشان هستند و هرکس را که در مقابل خود ببینند، آماج همان آزارها، تهمت ها و محدودیت ها قرار می دهند.
دشمن می خواهد به باورهای اعتقادی ما صدمه بزند
وی ادامه داد: بدانید که امروز، همه دنیای کفر و نفاق با هم متحد شده است که جبهه اسلام را با شکست روبه رو کند؛ یعنی جبهه ای را که در مقابل مطامع شیطانی آنها، سدّی محکم بوجود آورده است. برای این منظور پلید نیز، به سراغ باورهای اعتقادی و معرفتی مسلمانان و بخصوص جوانان مسلمان رفته اند و می خواهند به هر شکل ممکن، آنها را زیر سوال ببرند و به عبارت گویاتر، فضیلت ها را کم رونق کنند و به بی حیایی دامن بزنند؛ این بی حیایی، سرآغاز ذلت و شکست و درنهایت نابودی یک ملت است.
به اسم هنر، شرف و عزت را زیر پا گذاشته اند
عضو فقهای شورای نگهبان افزود: بنابراین طی روزهای اخیر، با آن عمل قبیح، دل میلیونها انسان با ایمان را به درد آورده اند و گروهی به بهانه تجلیل از هنر، نه فقط هنر را بی آبرو کرده، بلکه شرف، عزت و حیا را هم زیر پا گذاشته اند. تردید نکنید که هدف این ها، دشمنی با نظام جمهوری اسلامی و مردم مسلمان، شهیدپرور و آزاده ایران است؛ ملتی که با تأسی به ائمه معصومین(ع) و در سایه اسلام و ولایت فقیه، به عزتی کم نظیر رسیده و شاخ شیاطین را شکسته، طبیعی است که این ها، از سر حقد و کینه، دست به چنین اعمال شنیعی بزنند و با پشتیبانی از رفتارهای هنجارشکنانه مشتی فریب خورده، برای اسلام و ارزش های والای آن، شمشیر را از رو ببندند و آن قدر گستاخ شوند که به ساحت قدسی حضرت امام رضا(ع)، شهرمقدس مشهد و مردم شریف و عزیز این شهر، جسارت کنند.
خراسانی افزود: در این جا، باید به نکته مهمی اشاره کنم؛ اینکه این روزها، در بعضی نقاط، مردم نسبت به عملکرد مسؤلان، اعتراضات به حقی دارند و رفع کاستی ها را مطالبه می کنند، هیچ ارتباطی به این بی حیایی ها ندارد. کسانی که به دنبال موج سواری در این شرایط هستند، انگار فراموش کرده اند که انقلاب ما، با تلاش و فداکاری همین مردم به ثمر رسید، انگار فراموش کرده اند که همین مردم شریف در خوزستان، روز قدس سال جاری، چگونه به میدان آمدند و با آرمان های انقلاب اسلامی تجدید عهد کردند. مردم ما، همیشه صف خویش را از این گروه باطل اندیش، فریب خورده و وابسته، جدا کرده اند. برای مردمی که دل در گرو مهر امام رئوف(ع) دارند، شنیدن خبر این رفتار مغرضانه و این لجن پراکنی آشکار، آن هم در روزهای ولادت آن بزرگوار دشوار می باشد.
او در آخر تصریح کرد: با این وجود، تلاشهای مذبوحانه دشمن، راه به جایی نخواهد برد و ملت مسلمان و شجاع ما، مانند همیشه، پیروز این میدان خواهد بود، ان شاءالله.1401/03/14
13:22:59
5.0 / 5
534
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد