لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
ورود دادستان تهران به نحوه قیمت گذاری منازل در فضای مجازی

صالحی: با دلالان خانه در جهت قانون برخورد خواهیم کرد

صالحی: با دلالان خانه در جهت قانون برخورد خواهیم کرد

دادستان تهران اظهار داشت: از باب حفظ حقوق عامه و بر مبنای وظیفه قانونی کلیه اقدامات لازم در جهت نظارت و ساماندهی سایت های قیمت گذار منازل را اجرایی خواهیم کرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب تهران علی صالحی در واکنش به این که آیا دادستانی تهران در مورد نظارت بر نحوه اجاره منازل مسکونی و … برنامه ای دارد یا به مبحث ورود خواهد کرد؟ و این که برخورد با دلالان مسکن که سبب افزایش قیمت خانه و در ادامه کاهش قدرت اجاره منازل توسط مردم شدند، به چه صورت خواهد بود؟ بیان نمود: وفق اصل آزادی قراردادها، افراد جامعه اختیار دارند تا طبق تمایل خویش مبادرت به انعقاد قراردادها همچون قرارد «اجاره و بیع» کنند.

وی ادامه داد: این امر ملازمه ای با فعالیتهای سودجویانه برخی دلالان همچون دلالان مسکن نخواهد داشت و دادستانی با عنایت به این که مسکن همچون نیازهای اساسی افراد جامعه است، در صورت مواجهه با اقدامات هرج و مرج گرایانه دلالان مسکن که سبب اختلال در نظم جاری بازار مسکن خواهد شد با تاکید بر ظرفیت های موجود قانونی ورود خواهد نمود.

دادستان تهران بیان نمود: با عنایت به این که بعضی از اقدامات دلالان از راه سایت های قیمت گذار انجام می پذیرد، از باب حفظ حقوق عامه و بر مبنای وظیفه قانونی کلیه اقدامات لازم در جهت نظارت و ساماندهی این سایت ها را اجرایی خواهیم کرد.
1401/03/08
14:35:08
5.0 / ۵
828
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد