حقوق و قضا
با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح

دیوار پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد تخریب شد

دیوار پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد تخریب شد

حقوق و قضا: رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح از اجرائی شدن نخستین گام در انتقال پادگان 77 ارتش آگاهی داد.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

بهمن ماه سال قبل بود که حجت الااسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه در جریان سفر به استان خراسان رضوی در امتداد درخواست های مطرح شده در ارتباط با انتقال پادگان لشکر ۷۷ ارتش به خارج شهر به سازمان قضایی نیروهای مسلح ماموریت داد.

همچنین رییس دستگاه قضا در نخستین جلسه شورای عالی قوه قضاییه بعد از سفر به خراسان رضوی بر حل و فصل این مساله تاکید و در این رابطه دستوراتی را صادر کرد.

در ادامه و بعد از دستور رییس قوه قضاییه در خصوص رسیدگی به موضوع دیوار پادگان لشکر ۷۷ ارتش در مشهد مقدس، حجت الاسلام و المسلمین احمد رضا پورخاقان رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح درباره موضوع انتقال پادگان لشکر ۷۷ در مشهد مقدس، بیان کرد: این مساله مربوط به ۱۴ سال قبل است که قرار بر این بود تا برای تسهیل رفت و آمد شهروندان در خیابان های منتهی به پادگان لشکر ۷۷ در مشهد مقدس، اقداماتی برای بازگشایی این معابر صورت گیرد.

وی اضافه کرد: در سالهای قبل توافقاتی بین مسئولان امر انجام شد، اما در عمل هیچ اتفاقی نیفتاد و خیابان های منتهی به این پادگان بازگشایی نشدند. همین طور هیچ تخریب اراضی و جاده سازی در این محل صورت نگرفت.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح بیان کرد: برمبنای حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای به سازمان قضایی نیروهای مسلح ماموریت داد تا این مشکل را که بین ارتش، آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد پیش آمده است، بصورت مسالمت آمیز حل کند.

وی اضافه کرد: بعد از چندین جلسه مذاکرات مقدماتی که کارشناسان ما در مشهد مقدس با مسئولان مربوطه انجام دادند، اوایل اسفند ماه سال ۱۴۰۰ به همراه امیر حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در شهر مشهد مقدس، جلسه ای را با شهردار، رییس شورای شهر و نماینده سازمان مسکن و شهرسازی مشهد برگزار کردیم و توافقات اولیه برای حل مسئله انجام شد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: تمام موارد و نتایج جلسات به کمیسیون ماده ۵ ارسال شد که این کمیسیون امروز نقشه های مربوطه را تایید نمود تا مراتب اداری در استان خراسان رضوی صورت گیرد.

وی اضافه کرد: هم اکنون نکته مهم دریافت تاییدیه شورای عالی نظارت وزارت راه و شهرسازی است که ظرف یک ماه آتی این اقدام نیز صورت خواهد گرفت تا این مسیر که جهت استفاده و تسهیل در عبور و مرور شهروندان است، بازگشایی شود.

پس از اقدامات و برگزاری جلسات مختلف توسط دستگاه های ذیربط، بامداد امروز شنبه با حضور حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح، اعضای شورای تامین و استاندار خراسان رضوی، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی خراسان رضوی، اعضای شورای اسلامی و شهردار مشهد مقدس مسیر پادگان لشکر ۷۷ این استان بمنظور تسهیل در دسترسی شهروندان مشهد بازگشایی شد.این بازگشایی با تعامل سازمان قضایی نیروهای مسلح، ارتش، شهرداری و استان قدس رضوی در پی ماموریت رییس قوه قضاییه به رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در شورای عالی قضایی صورت گرفت.

در حاشیه مراسم امروز، حجت الاسلام و المسلمین احمد رضا پورخاقان بیان کرد: با درایت فرماندهی کل ارتش، فرماندهی نیروی زمینی و همکاری امیر آذریان، فرمانده قرار گاه منطقه ای شمال شرق نزاجا در نخستین گام امروز سیم خاردارهای خیابان ارشاد الرضا برداشته خواهد شد و بلافاصله عملیات آغازین بازگشایی و رها سازی اراضی برای راه اندازی خیابان شروع خواهد شد و در دهه کرامت رسما این خیابان به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اعلان اینکه همه ما خادمان مردم هستیم و در جهت رفع مشکلات آنان باید گام برداریم، اظهار داشت: در مسافرت رییس قوه قضاییه به مشهد مقدس، وی این قول را داده بود که این مشکل بزرگ حل خواهد شد و امروز شاهد این هستیم که با همت همه مسئولان مشهد این مشکل برطرف شده است و در آینده شاهد خدمت رسانی بهتر به زوار و مجاورین حضرت علی بن موسی الرضا (ع) باشیم.
1401/03/01
11:51:32
5.0 / 5
1001
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد