حقوق و قضا
علیزاده طباطبایی:

نظارت بر اموال و سفرهای مسؤلان فایده ای ندارد

نظارت بر اموال و سفرهای مسؤلان فایده ای ندارد

یک کارشناس مسائل حقوقی اظهار داشت: نظارت بر اموال و سفرهای مسؤلان فایده ای ندارد و باید مسولان نظام اصل قضیه  را که «اخلاق» است درست کنند.سید محمود علیزاده طباطبایی در گفتگو با ایسنا درباره طرح نظارت بر اموال و سفرهای مسؤلان که در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به تصویب رسید و برای تصویب نهایی در صحن مجلس مطرح می شود، اظهار داشت: ما حالا مبنای قانونی برای نظارت داریم و احتیاج به قانون جدید نداریم و اگر همان قانون هایی را که داریم اجرا نماییم کافی است.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: مشکل ما، مشکل اخلاق است ومتاسفانه انسان ها را درست انتخاب نمی نماییم و زمانی که به یک انسان نادرست، مسولیت می دهیم، هر چقدر هم که ابزار کنترل بگذاریم به علت این که کنترل درونی ندارد، نظارت نمی گردد.

این حقوقدان افزود: چه کسی می خواهد این قانون (نظارت بر اموال و سفرهای مسئولان) را اجرا کند؟ متاسفانه ابزاری در دست یک عده دیگر می شود که از آن سوءاستفاده کنند. نظارت فایده ندارد و باید مسؤلان نظام اصل قضیه که اخلاق است را درست کنند چونکه اخلاق در جامعه سقوط کرده است.

علیزاده طباطبایی در انتها اظهار داشت: اگر نظارت درونی را درست نماییم و انسان ها را تربیت نماییم دیگر احتیاج به قانون جدید و اعمال این گونه نظارت ها نداریم.
1401/02/15
16:09:23
5.0 / 5
610
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد