لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
گزارش حقوق و قضا؛

پادشاهی سوئد، پناهگاه گروهک های تروریستی

پادشاهی سوئد، پناهگاه گروهک های تروریستی

حقوق و قضا: دولت سوئد با فروش سلاح، پشتیبانی از گروهک های تروریستی و پناهندگی جاسوسان و مسائل نشان داده فاصله بسیار زیادی میان شعارهای حقوق بشری دولت های غربی با عملکرد واقعی آنها وجود دارد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، سوئد که از مدت ها پیش در صدر اخبار مربوط به منافقین و گروهک های تروریستی بوده با شعارهای به اصطلاح حقوق بشری عملکرد خودرا بیش از پیش در این حیطه زیر سوال برده است. دولت سوئد با فروش سلاح، پشتیبانی از گروهک های تروریستی و پناهندگی جاسوسان و مسائل نشان داده فاصله بسیار زیادی میان شعارهای حقوق بشری دولت های غربی با عملکرد واقعی آنها وجود دارد. یکی از مصادیق نقض حقوق بشر و شهروندی در سوئد را می توان در برگزاری دادگاه محاکمه یک ایرانی دید. فردی به نام حمید نوری که از آبان ماه سال ۹۸، زمانی که برای حل و فصل اختلاف خانوادگی دختر خوانده اش به سوئد سفر کرده بود هنگام ورود به فرودگاه استکهلم ربوده و به زندان انفرادی برده شد. او ۲۶ ماه گذشته را در زندان انفرادی به سر برده و در کشور مدعی صلح و حقوق بشر از حقوق بدیهی یک متهم مثل تماس اولیه با خانواده و دسترسی آزاد به وکیل بی بهره بوده است. محاکمه بر پایه شهادت منافقین سوئد می گوید با اهداف حقوق بشری نوری را دستگیر کرده، اما این ادعا تماماً بر پایه شهادت اعضای گروهک تروریستی منافقین است که مدعی هستند این فرد زندان بان آنها بوده است. این در حالیست که حمید نوری یک کارمند ساده قوه قضائیه بوده که از سال ۷۰ خودرا بازنشست کرده و ۳۰ سال است که شغل آزاد دارد. سوئد تا حالا حدود ۹۰ جلسه دادگاه را برای حمید نوری برگزار کرده اما شرایط یک دادرسی منصفانه به هیچ وجه در این پرونده حاکم نبوده است. در مجموع ۹۰ جلسه برگزار شده بیش از ۸۰ شاهد که بیشتر آنها از اعضای گروهک تروریستی منافقین هستند از جانب دادگاه این فرصت را پیدا کردند تا مقابل حمید نوری شهادت دهند اما دادگاه به شهودی که داوطلب بودند به نفع نوری شهادت دهند این اجازه را نداد. در طول ۵۷ جلسه دادگاه در ۵ ماه گذشته منافقین و دادگاه سوئد هنوز هیچ مدرک جدی و محکمه پسندی مقابل نوری مطرح نکرده اند، با این وجود روند این دادگاه نمایشی که برمبنای بعضی اخبار تا حالا برای دولت سوئد بیش از ۵۰ میلیون یورو هزینه در پی داشته همچنان ادامه دارد. حمایت سوئد از منافقین و تروریست ها / از چعب تا جلالی دادگاه نوری در حالی در سوئد برگزار می گردد که این کشور سالهاست که پناهگاه و بهشت منافقین و گروهک های تروریستی است. از داخل همین کشور برای انجام اقدامات تروریستی مقابل مردم ایران برنامه ریزی می کنند؛ همچون این تروریست ها «حبیب الاسیود» معروف به «چعب» سرکرده گروهک تروریستی «حر که النضال» است. برمبنای کیفرخواست صادره، بهتان چعب اداره و سرگروهی گروه تروریستی به نام «حر که النضال العربی لتحریرالاحواز» و طراحی و اجرای عملیات های بمب گذاری و تروریستی گوناگون در استان خوزستان همچون حمله به مردم اهواز در جریان رژه هفته دفاع مقدس در سال ۹۷ است که منجر به شهادت ۲۵ نفر از شهروندان اهوازی شد.
بمب گذاری در اداره مسکن و شهرسازی اهواز، عملیات بمب گذاری سازمان برنامه و بودجه اهواز، بمب گذاری در اداره محیط زیست، بمب گذاری انتقال خط لوله های نفت، بمب گذاری در محور انتقال نفت آبادان به اهواز و ماهشهر، بمب گذاری در فرمانداری دزفول و آبادان، بمب گذاری در بانک سامان اهواز و برنامه ریزی برای بمب گذاری در دادگستری اهواز از اهم موارد تفهیم شده به این متهم در کیفرخواست است گفتنی است چعب طی سالهای اخیر در کشور سوئد زندگی می کرده و کارمند اداره کار این کشور بوده است. وی همین طور تابعیت این کشور اروپایی را گرفتن و از همان جا مبادرت به طراحی اقدامات تروریستی و جدایی طلبانه خود می کرد. چعب تنها نمونه منافقینی که در سوئد زندگی می کرده نیست چونکه امثال وی زیاد است بعنوان مثال احمدرضا جلالی که به جرم جاسوسی و اقدامات مغایر امنیت ملی در ایران دستگیر و محاکمه شد هم در سوئد مستقر بود و اقدامات خودرا مقابل ایران با هدایت این کشور و رژیم صهیونیستی انجام می داد. احمدرضا جلالی اقدامات عدیده مغایر امنیت ملی را با هدایت خدمات اروپایی، مشخصاً سوئد، و رژیم صهیونیستی انجام داده و در یک محکمه صالحه نیز محاکمه و حکم خودرا دریافت کرده است.


منبع:

1401/02/13
12:10:16
5.0 / ۵
460
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد