حقوق و قضا
با آمازون و اسپیس ایكس؛

ناسا برای توسعه خدمات ارتباطی ۲۷۸ میلیون دلار قرارداد امضا کرد

ناسا برای توسعه خدمات ارتباطی ۲۷۸ میلیون دلار قرارداد امضا کرد

به گزارش حقوق و قضا بخش سرمایه گذاری ماهواره ای آمازون، شبکه استارلینک اسپیس ایکس و سایر شرکتهای ماهواره ای روز چهارشنبه در مجموع ۲۷۸.۵ میلیون دلار قرارداد با ناسا برای عرضه خدمات ارتباطی در فضا امضا کردند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از رویترز، علت انعقاد این قرارداد آن است که آژانس فضایی ایالات متحده در کوشش برای جایگزینی شبکه ماهواره ای فعلی خود در مدار و استقرار سیستم های ساخته شده توسط بخش خصوصی است.
ناسا به صورت فزاینده ای به دنبال تکیه بر شرکتهای فضایی خصوصی برای ارتقای سطح فعالیتهای خود است و می خواهد فعالیتهای تجاری بیشتری را در حوزه های مختلف از ارتباطات فضایی گرفته تا ارسال انسان به مدار زمین سازماندهی کند.
پروژه کویپر آمازون، یک شبکه برنامه ریزی شده متشکل از بیشتر از ۳۰۰۰ ماهواره است که برای دسترسی به اینترنت پهن باند در مناطق دوردست ساخته شده است. ناسا قراردادی ۶۷ میلیون دلاری جهت استفاده از این خدمات امضا نموده است، در حالیکه ارزش قرارداد استارلینک برای ایجاد یک شبکه ماهواره ای اینترنتی بزرگ تر با حدود ۲۰۰۰ ماهواره در فضا، ۷۰ میلیون دلار بوده است.
ناسا از سیستم فعلی خود، به نام شبکه ماهواره ای ردیابی و رله داده، برای برقراری ارتباط با فضاپیماهای موجود در مدار، مانند کپسول Crew Dragon اسپیس ایکس، در زمانی که فضانوردان را به ایستگاه فضایی بین المللی می برد، استفاده می نماید.
ناسا در اطلاعیه ای هدف از عقد این قراردادها را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی عنوان کرده و افزوده انتظار می رود هر شرکت تعهدات خویش را طبق قرارداد منعقد شده تا سال ۲۰۲۵ تکمیل کند.

1401/02/01
16:13:07
5.0 / 5
781
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد