حقوق و قضا
تولیت آستان قدس رضوی در دیدار با خانواده شهید دارایی

روحانیون حادثه حرم رضوی به جرم محبت اهل بیت(ع) شهید شدند

روحانیون حادثه حرم رضوی به جرم محبت اهل بیت(ع) شهید شدند

حقوق و قضا: خراسان رضوی تولیت آستان قدس رضوی بمنظور عرض تسلیت در منزل شهید حجت الاسلام دارایی حضور یافت و با خانواده این روحانی جهادگر دیدار نمود.حجت الاسلام احمد مروی در دیدار خانواده شهید حجت الاسلام محمد صادق دارایی، دومین طلبه شهید واقعه جنایت عناصر تکفیری در حرم مطهر رضوی، با اعلان اینکه جرم این جهادگر شهید تنها محبت نسبت به اهل بیت(ع) بود، اظهار نمود: در طول تاریخ شیعیان فراوانی در راه محبت امیرالمؤمنین(ع) و اولاد طاهرینش به شهادت رسیدند. شهید اول و شهید ثانی ۲ عالم بزرگ جهان تشیع هستند که هنوز کتاب های شان در زمینه های علمیه تدریس می شود اما آنها هم به جرم محبت نسبت به اهل بیت(ع) شهید شدند.

وی شهیدان اصلانی و دارایی، شهید سلیمانی و شهدای مدافع حرم را شهیدان راه اهل بیت(ع) خواند و اشاره کرد: این روزها جزو سخت ترین ایام زندگی بنده است؛ در طول این مدت همیشه جویای حال این شهید بودم و تاکید کردم هرگونه امکانات پزشکی مورد نیاز است، برای وی تامین خواهیم کرد و خدا می داند اگر برادرم بود از این بیشتر کاری نمی توانستم انجام دهم.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: به حدی بنده از این واقعه اندوهگین هستم که موضوع شهادت شهید دارایی را به مرور و طی چند ساعت به بنده اعلام کردند؛ چه مرگی از این زیباتر که انسان در راه اهل بیت(ع) و در صحن و سرای رضوی شهید شود؟ از امام رضا(ع) خواسته ام مرگ مرا در راه اهل بیت(ع) و در صحن و سرای رضوی مقدر فرماید.

وی در ادامه با تجلیل از روحیه بالا و صبر خانواده شهیدان این حادثه عنوان کرد: صبر خانواده های شهیدان اصلانی و دارایی اعجاب برانگیز است. این ۲ خانواده در مقابل شهادت عزیزان شان بهترین و زیباترین صبر را به خاطر خدا نشان دادند. در مقابل این صبر و گذشت سر تکریم فرود می آوریم و با مشاهده شما عزیزان روحیه مضاعف می گیریم.

مروی با اشاره به ۲ فرزند یک و سه ساله شهید دارایی اظهار داشت: اساسا این واقعه برای همسر شهید خیلی مشکل و ناگوار است اما بدانید آن روحانی جهادگر در خانه امام رضا(ع) شهید شد و اساسا فرزندان و خانواده او مورد عنایت ویژه حضرت ثامن الحجج(ع) خواهند بود.

وی افزود: سفاک تکفیری که در حرم مطهر رضوی مرتکب این جنایت شد، از نسل فکری منصور دوانیقی و رقم زنندگان واقعه عاشوراست. این ها از حضرت علی(ع) و اولاد طاهرینش کینه به دل دارند و با به شهادت رساندن محبان آن حضرات کینه خودرا نشان می دهند.

براساس گزارش روابط عمومی آستان قدس رضوی تولیت این آستان اظهار نمود: از خداوند متعال مسالت می نماییم این ۲ شهید عزیز را با حضرت ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا(ع) و حضرات معصومین(ع) محشور گرداند و خانواده های معزز این شهدا را مشمول باران الطاف و برکات خود فرماید.

منبع:

1401/01/20
11:36:12
5.0 / 5
785
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد