حقوق و قضا
تشییع روحانی شهید واقعه حرم رضوی

آیت الله علم الهدی: شهید اصلانی همیشه یکی از افسران پای کار در عرصه خدمت بود

آیت الله علم الهدی: شهید اصلانی همیشه یکی از افسران پای کار در عرصه خدمت بود

خراسان رضوی امام جمعه مشهد اظهار داشت: شهید اصلانی کسی بود که در عرصه زندگی زمانی برای استراحت و آرامش خود نداشت و همیشه در فعالیتهای فرهنگی، صدمه زدایی و رسیدگی به مردم بی بضاعت مشغول و یکی از افسران پای کار در عرصه خدمت بود.آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز، ۱۸ فروردین ماه، در مراسم خاکسپاری پیکر شهید اصلانی، شهید حادثه که در حرم مطهر، اظهار نمود: این شعر را امام هشتم(ع) به دعبل خزاعی فرمود که در بین تمام قبرهایی که نشان از مظلومیت اهل بیت(ع) است، قبری هم در توس است که گرفتار مصائبی خواهد شد و مصیبت هایی می بیند.

وی افزود: بزرگترین مصیبت این حادثه دلخراش بعد از به خاک و خون کشیده شدن چند از تن روحانیون اهانت به حرم مقدس امام هشتم(ع) بوده است. تا امروز در کنار مدفن آن حضرت انسان های زیادی هر کدام بشکلی به خاک و خون کشیده شده اند اما این حادثه بسیار عجیب بود که برخی از تبار روحانیت در اثر جنایت یک پیاده نظام تکفیری با این قصاوت بی رحمانه به خاک و خون کشیده شدند.

علم الهدی اظهار داشت: ستاد ساماندهی فرهنگی حاشیه شهر این قسمت از شهر را به هشت پهنه تقسیم کرده که مدیریت هر کدام از آنرا یکی از روحانیون و علمای فضل بر عهده دارد. در این پهنه ها عاملین اجرایی عالمانی هستند که مسؤلان پهنه های حاشیه شهرند. این سه بزرگوار از مسؤلان همین پهنه ها بودند. شهید اصلانی رئیس تمام پهنه های هشت گانه حاشیه شهر بود و در تمام عمر در جهت خدمت به مردم مظلوم و صدمه پذیر مناطق حاشیه ای فعالیت می کرد.

وی افزود: عنوان طلبه عنوان مقدسی است و امام بزرگوار هم می فرمود که من هم یک طلبه هستم و ما هم به طلبه بودن افتخار می نماییم اما در فرهنگ روحانیت از مقام طلبگی بالاتر کسانی هستند که مسیری را در عرصه های علمی طی و یا در عرصه فعالیتهای اجتماعی ورود می کنند. البته تعبیر مورد تهاجم قرار گرفتن سه طلبه تعبیر ناروایی از جانب رسانه هاست چون که لفظ طلبه قداست دارد.

امام جمعه مشهد بیان نمود: شهادت این روحانی خدمت گذار را به خانواده این شهید و خانواده های بی سرپرستی که منتظر رسیدگی این شهید بودند، تبریک و تسلیت عرض می کنم.

علم الهدی اظهار نمود: البته توقع داریم که عزیزان فداکار انقلابی ما در پهنه های حاشیه شهر با تمام قدرت خط اصیل خدمت گذاری به خصوص در عرصه ستاد محرومیت زدایی که در حاشیه شهر تشکیل شده را ادامه دهند تا انشالله فقدان این شهید بزرگوار با خدمات بیشتر این افراد جبران شود.

امام جمعه مشهد افزود: خدا رحمت کند شهید اصلانی را که راه و شهادتش هم مانند امام حسین(ع) بود و در کنار مضجع شریف حضرت رضا(ع) به درجه رفیع شهادت رسید. شهادتی که به شهادت شهدای کربلا شباهت داشت.
1401/01/19
11:54:54
5.0 / 5
571
تگها: جنایت , خدمات
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد