لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری فارس تشریح كرد؛

جزئیات تازه از پرونده قاتل شهید رنجبر

جزئیات تازه از پرونده قاتل شهید رنجبر

به گزارش حقوق و قضا رئیس کل دادگستری استان فارس از ارسال پرونده قاتل شهید رنجبر به دیوانعالی کشور خبرداد.حجت الاسلام سید کاظم موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر پیرامون وضعیت پرونده قاتل شهید رنجبر بیان نمود: حکم این پرونده در اواخر سال قبل در دادگاه کیفری یک استان فارس صادر و قاتل به قصاص محکوم شد.
وی ضمن اشاره به ابلاغ این حکم به قاتل و وکیلش توضیح داد: بعد از ابلاغ حکم قصاص وکیل مدافع وی به حکم صادره اعتراض کرد که بر این اساس پرونده به دیوانعالی کشور ارسال شده است.
رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن اشاره به این که رسیدگی فوق العاده به این پرونده در دستور کار دادگستری است، اظهار داشت: مجموعه قضایی استان این پرونده را هم پیگیری می کند تا سریعتر در دیوانعالی کشور رسیدگی شود.
وی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی از آغاز وقوع این جنایت رسیدگی ویژه و سریع به این پرونده را در دستور کار خود قرار داد و سیر قانونی پرونده همچون تحقیقات پرونده و کلیه ضوابط مندرج در آئین دادرسی کیفری را در کمترین زمان ممکن اجرا کرد، افزود: بعد از گذشت یک ماه از وقوع حادثه قتل و شهادت مظلومانه شهید رنجبر جلسه رسیدگی دادگاه برگزار و دادگاه بعد از اعلام ختم رسیدگی به صورت حضوری مبادرت به صدور رای نمود و متهم این پرونده را با عنایت به مطالبه اکید اولیاء دم و شکات پرونده به قصاص نفس، حبس، شلاق و پرداخت دیه و از باب جراحات غیر مؤثر در قتل نسبت به سرباز وظیفه محکوم نمود.
در بهمن ماه سال قبل سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر مامور ناجای فارس با ضربات چاقوی یک مجرم فراری به گلو در منطقه بیدزرد به شهادت رسید و سرباز همراه وی هم مجروح شد. بعد از آن دستگیری متهم در دستور کار قرار گرفت و در کمتر از دو روز عامل شهادت مامور نیروی انتظامی در اطراف شیراز بازداشت شد.


1401/01/15
10:24:19
5.0 / 5
835
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد