حقوق و قضا

تاکید رئیس دیوان عالی کشور بر ضرورت دقت و امانتداری در نگهداری از اوراق قضایی

تاکید رئیس دیوان عالی کشور بر ضرورت دقت و امانتداری در نگهداری از اوراق قضایی

رئیس دیوان عالی کشور اظهار داشت: بعضی از افراد سودجو با نامهای مستعار با دیوان عالی کشور تماس می گیرند و خواهان کسب اطلاعاتی از روند پرونده ها هستند و همکاران اداری باید کاملا مراقب و هوشیار باشند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور، در جلسه ای که با حضور معاونین و کارکنان اداری به مناسبت میلاد امام زمان (عج) و تقدیر از زحمات همکاران اداری برگزار شد، ضمن عرض تبریک اعیاد ماه مبارک شعبان اظهار نمود: دیوان عالی کشور عالی ترین مرجع قضایی کشور است، همانطور که قضات وظیفه نظارت بر احکام دادگاه ها را دارند، همکاران اداری هم بر عملکرد دفاتر دادگاه ها نظارت دارند و می توانند اشکالات دفتری را تذکر و با معاونت نظارت دیوان هم همکاری کنند.
رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: وظیفه همکاران اداری در دیوان عالی کشور بسیار با اهمیت تر از وظایف دیگر دفاتر دادگاه ها است.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم افزود: در دیوان عالی کشور با برخی پرونده هایی مواجهیم که از شهرستانها به دیوان ارسال می شود و نظم درستی ندارند، بنابراین انتظار می رود همکاران اداری ضمن تذکر به مدیران دفاتر برای ساماندهی پرونده ها، به نحوی عمل کنند که دفاتر دیگر از آنها الگو بگیرند.
رئیس دیوان عالی ضمن اشاره به اهمیت برخورد با مراجعین اظهار نمود: وقتی پرونده افراد به دیوان عالی کشور می آید، امید و آرامش بیشتری دارند، مراجعین احساس می کنند، دیوان عالی کشور از نظر دقت در کار، توجه، اخلاق و کرامت یک مرجع عالی است، بنابراین همکاران باید تلاش کنند با تکریم ارباب رجوع در برخوردها نمونه باشند، همانطور که دیوان یک مرجع عالی است، برخورد هم باید عالی باشد.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم تصریح کرد: آراء شعب دیوان عالی کشور باید بهترین و بی نقص ترین آراء باشد.
رئیس دیوان عالی کشور خطاب به حاضرین در جلسه و همکاران اداری اظهار داشت: همه شما در شعبه امین هستید و اوراق و پرونده ها در دست شما امانت است، با کمال امانتداری از پرونده ها مواظبت کنید، گاهی برخی افراد با رجوع و تردد به دیوان عالی کشور تلاش می کنند از اوراق تصویر گرفته و یا رابطه با دفاتر برقرار کنند، از این جهت باید بسیار هوشیار باشید و کمال دقت را به خرج دهید.
وی افزود: گاهی در شعبه اشتباه تایپی اتفاق می افتد و یا اسامی و یا شماره ای جابجا می شود، در اینجا مدیر دفترِ متوجه و آگاه باید این موارد را تذکر دهد، بنده به شخصه از مدیر دفتر شعبه خودم کمال تشکر را دارم، چون که در ارتباط با این گونه موارد دقت و توجه مضاعفی به خرج می دهد، همه ما باید این گونه باشیم.
رئیس دیوان عالی کشور در ادامه اظهار داشت: بعضی از افراد سودجو با نامهای مستعار با دیوان عالی کشور تماس می گیرند و خواهان کسب اطلاعاتی از روند پرونده ها هستند، همکاران اداری باید کاملا مراقب و هوشیار باشند و در دادن اطلاعات پرونده و تصویر رای صادره خودسر عمل نکرده و به هیچ وجه تلفنی اطلاعات به افراد ندهند، هرگونه اقدام در این رابطه باید با دستور رئیس شعبه و انجام هماهنگی های لازم صورت گیرد.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم افزود: به صراحت اقرار می کنم هر آنچه توفیق در دیوان عالی کشور حاصل شده با همکاری مجموعه کارکنان بوده است و هیچ کدام از ما نمی توانیم بدون همکاری کارکنان عزیز موفق باشیم، موفقیت شما همکاران موفقیت ما و موفقیت ما مرهون زحمات شماست.
وی ضمن تشکر از زحمات حوزه ریاست، معاونت نظارت و بخش پشتیبانی دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: تمام تلاش معاونت نظارت این بوده که پاسخگوی مردم و مراجعین باشند، آمار هیات عمومی هم به روز است، همینطور بخش های مالی و اداری هم در کوشش برای خدمت رسانی هستند، در اینجا از مجموعه مدیریتی که با بنده همکاری دارند، کمال تشکر را دارم و امیدوارم بتوانیم در آینده خدمات بهتر و بیشتری عرضه دهیم.
رئیس دیوان عالی کشور در انتها ضمن تشکر از برگزارکنندگان این مراسم، معاونین و همکاران حاضر در جلسه، رحلت مرجع عالیقدر آیت الله علوی گرگانی، ذخیره علمی و معنوی انقلاب را تسلیت گفت.1400/12/25
18:56:59
5.0 / 5
643
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد