حقوق و قضا
اژه ای پس از غرس نهال به مناسبت روز درختكاری

دستان متجاوزان به منابع طبیعی را با اجرای قانون قطع می نماییم

دستان متجاوزان به منابع طبیعی را با اجرای قانون قطع می نماییم

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد، برخورد با متعدیان و متجاوزان به منابع طبیعی و محیط زیست باید بازدارنده باشد تا هر ساله شاهد تخریب جنگلها و قطع اشجار و وارد آمدن آسیب به محیط زیست از جانب سودجویان و متصرفان نباشیم


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای به مناسبت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی، قبل از ظهر امروز (یکشنبه) یک اصله نهال میوه غرس کرد.
رئیس قوه قضاییه بعد از کاشت نهال در سخنانی ضمن اشاره به اهمیت حفظ محیط زیست و فضای سبز بعنوان قلب تپنده زیستگاه های بشری، اظهار نمود: حفظ محیط زیست و فضای سبز با عنایت به تاثیراتی که این مقوله در سلامت زیستی مردم و شهروندان دارد، بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی ضمن اشاره به وظایف و مسئولیت های آحاد مردم و دستگاههای دولتی و حکومتی در حفظ محیط زیست و منابع طبیعی خاطرنشان کرد: قوه قضاییه در امر صیانت و محافظت از منابع طبیعی و اراضی ملی دارای مسئولیت های خطیری است و در گام نخست وظیفه جلوگیری از تعدی و تعرض به منابع طبیعی و محیط زیست از جانب متجاوزان و سودجویان را دارد.
رئیس عدلیه اضافه کرد: دستگاه قضایی در گام بعدی بعد از آنکه سودجویان و متجاوزان به حریم طبیعت، جنگلها و محیط زیست با تذکر از اقدامات متخلفانه و مجرمانه خود دست نکشیدند، مصمم است دستان متجاوزان و متصرفان را با اجرای قانون قطع کند تا از حقوق عامه صیانت و پاسداری شود.
محسنی اژه ای بیان داشت: برخورد با متعدیان و متجاوزان به منابع طبیعی و محیط زیست باید بازدارنده باشد تا هر ساله شاهد تخریب جنگلها و قطع اشجار و وارد آمدن آسیب به محیط زیست از جانب سودجویان و متصرفان نباشیم.
رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی هم در زمره دستگاه هایی است که در امر صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست دارای مسئولیت ها و وظایف خطیری است و این انتظار وجود دارد که مسؤلان و متولیان امر در این دستگاه هم تا آنجاییکه در حیطه اختیارات قانونی شان است در مقابل سودجویان و متجاوزان به حریم طبیعت بایستند و در موارد مورد نیاز هم به ضابطین خاص و عام قوه قضاییه و خود دستگاه قضایی رجوع کنند تا جلوی اعمال متخلفانه و مجرمانه متجاوزان و متعدیان به منابع طبیعی و محیط زیست گرفته شود.
رئیس دستگاه قضا مقوله فرهنگ سازی در امر صیانت و محافظت از محیط زیست و منابع طبیعی را بسیار حائز اهمیت دانست و بر نقش عموم مردم در این حوزه و همینطور ایجاد فضا برای کاشتن درخت های پرثمر و حفظ و پرورش فضای سبز از ناحیه خود مردم تصریح کرد.
شایان ذکر است هنگامی که حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای مشغول غرس نهال بود، وزیر جهاد کشاورزی مهارت وی در این امر را ستود که رئیس قوه قضاییه در پاسخ به این ستایش خاطرنشان کرد که کشاورززاده است و از کودکی با امور زراعت و کشاورزی آشناست.
منبع:

1400/12/16
09:36:50
5.0 / 5
857
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد