لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

دیدار رو در روی اژه ای با رجوع کنندگان به دادگستری هرمزگان

دیدار رو در روی اژه ای با رجوع کنندگان به دادگستری هرمزگان

رئیس قوه قضاییه، اظهار داشت: فردی که چندین نوبت محکوم و راهی زندان شده و حتی در مرخصی که به او داده شده مجدداً مرتکب جرم شده نباید شامل عفو یا ارفاقات قانونی شود.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رئیس دستگاه قضا در جریان سفر به استان هرمزگان با برخی از خانواده های زندانیان و همینطور رجوع کنندگان به دادگستری این استان، به صورت چهره به چهره و بدون واسطه دیدار و گفتگو کرد.
رئیس عدلیه در جریان این دیدارها ضمن استماع مشکلات و دغدغه های رجوع کنندگان، دستورات لازم و مقتضی را جهت تسریع در رسیدگی و رفع مشکلات موجود، خطاب به رئیس کل دادگستری هرمزگان صادر کرد.
وی همینطور دستور اعمال ارفاقات قانونی در مورد برخی زندانیان که خانواده آنها در این دیدار حضور داشتند صادر کرد.
محسنی اژه ای در بخشی از این دیدارها وقتی با فردی مواجه گردید که خانواده اش خواهان اعمال ارفاقات قانونی برای وی شدند به بیان نکاتی پیرامون شرایط اِعمال ارفاقات قانونی برای محکومان پرداخت و اظهار داشت: طبیعی است فردی که چندین نوبت به جهت حمل و نگهداری مواد مخدر آن هم در مقادیر زیاد و سنگینِ چند ده و چند صد کیلوگرمی، محکوم و راهی زندان شده و حتی در مرخصی کوتاهی که به او داده شده مجدداً مرتکب جرم شده نباید شامل عفو یا ارفاقات قانونی شود.
رئیس دستگاه قضا با اشاره به اینکه آزادی و مرخصی دادن به برخی محکومین مانند اشرار و مواد مخدر با سابقه بالا باعث گرفتاری مردم و خانواده ها می شود، تصریح کرد: فردی که در هر نوبت رفت و برگشت به زندان، مرتکب جرم شده و به شکلی به تکرار جرمش مبادرت ورزیده و برای مردم مزاحمت ایجاد کرده، به هیچ عنوان نباید شامل عفو یا ارفاقات قانونی و یا حتی مرخصی شود.
گفتنی است رئیس قوه قضاییه ۲۵ بهمن ماه در جلسه شورایعالی قوه قضاییه به زندانیانی که به مرخصی می روند سفارش کرد در روزهای مرخصی از ارتکاب هرگونه تخلف و جرمی اجتناب کنند تا هم شرایط برای اعمال ارفاقات بعدی فراهم باشد، هم این ذهنیت در جامعه ایجاد نشود که اعطای مرخصی به زندانیان دارای تبعات نامطلوب است.
1400/12/14
10:59:00
5.0 / ۵
823
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد