لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

در دادگاه مطبوعات این هفته چه گذشت؟

در دادگاه مطبوعات این هفته چه گذشت؟

به گزارش حقوق و قضا سخنگوی هیات منصفه مطبوعات اظهار داشت: روز دوشنبه نهم اسفند ماه یک هزار و چهارصد در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی 3 پرونده رسیدگی شد.


احمد مومنی راد در گفت و گو با ایسنا در این زمینه اظهار داشت: پرونده اول مربوط به متهم مدیر مسئول نشریه مشق فردا به بهتان انتشار مطالب مقابل قانون اساسی جمهوری اسلامی بود هیات منصفه باتفاق ارا در موضوع بهتان مذکور متهم را مجرم دانست و نیز هیات منصفه باتفاق ارا ایشان را در این بهتان مستحق تخفیف ندانست.
وی ادامه داد: پرونده دوم مربوط به متهمان مدیر مسئول پایگاه خبری رویداد24 و نیز مدیر مسئول پایگاه خبری شعار سال به اتهامات نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و افترا بود که هیات منصفه با اکثریت آرا متهمان را در اتهامات فوق الذکر مجرم دانست و با اکثریت ارا مدیر مسئول رویداد 24 را در اتهامات فوق الذکر مستحق تخفیف ندانست و نیز با اکثریت ارا مدیر مسئول پایگاه خبری شعارسال را در اتهامات فوق الذکر مستحق تخفیف دانست.
مومنی راد در آخر اظهار داشت: پرونده سوم مربوط به متهم مدیر مسئول نشریه کلید به بهتان انتشار مطالب مقابل خلاف واقع بود که هیات منصفه با اکثریت آرا در موضوع بهتان مذکور متهم را مجرم دانست و هیات منصفه با اکثریت ارا او را در این بهتان مستحق تخفیف ندانست.
منبع:

1400/12/10
22:28:19
5.0 / ۵
811
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد