لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس دستگاه قضا در فارس اعلام كرد:

ختم ۷۰ پرونده قصاص در فارس به مصالحه

ختم ۷۰ پرونده قصاص در فارس به مصالحه

فارس رئیس کل دادگستری استان فارس ضمن اشاره به دریافت رضایت شاکی در ۵ پرونده قصاص در آستانه عید مبعث، اظهار داشت: با احتساب این پرونده های جدید، آمار پرونده های قصاص ختم شده به مصالحه در فارس به ۷۰ فقره رسیده است.


حجت الاسلام سید کاظم موسوی دوشنبه نهم اسفند ضمن اشاره به توجه ویژه استان فارس به امر صلح و سازش و اصلاح ذات البین، به خبرنگاران اظهار داشت: از کل ۵ فقره پرونده منجر به صلح و سازش اخیر، دو فقره در ارتباط با شعب ۷۲ و ۷۶ ویژه استان فارس و ۳ فقره در ارتباط با حوزه های قضایی مرودشت، داراب و استهبان بوده است.
موسوی افزود: تلاشهای مسؤلان حوزه های قضایی، اعضا و کارکنان توسعه حل اختلاف و داوری استان و کمک های معتمدین و ائمه جماعات در شهرستان ها در جهت توسعه فرهنگ اصلاح ذات البین و رفع اختلافات ستودنی است.
او ضمن اشاره به این که روند مذاکره برای صلح و سازش در ۱۰ فقره پرونده قصاص دیگر، در جریان است، اظهار داشت: جهش استان فارس در جهت به صلح و سازش رساندن پرونده ها نشان از تلاش شبانه روزی اعضاء و روحیه رأفت، عطوفت و بخشش مردم این دیار دارد.
موسوی وجود اقوام، طوایف، عشایر و اقشار متعدد جمعیتی استان با روحیه سنتی گذشت و تاثیر نفوذ کلام ریش سفیدان بین آنان را از عوامل موفقیت توسعه فعالیت ها در امر صلح و سازش دانست و اظهار داشت: مرکز توسعه حل اختلاف استان فارس برنامه های ویژه ای را در مناطق متعدد برای بهره گیری از ظرفیت ریش سفیدان تدوین و اجرا کرده است.
رئیس شورای قضایی استان فارس حاصل فعالیتهای شوراهای حل اختلاف را مصالحه ۴۲ درصدی پرونده های مختومه در ۱۰ ماهه سال جاری بیان و ابراز امیدواری کرد که با همت اعضای تلاشگر شوراهای حل اختلاف تعداد مصالحه پرونده های قصاص و همینطور سایر پرونده مطروحه، تا انتهای سال جاری افزایش یابد.1400/12/09
20:29:38
5.0 / ۵
592
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد