حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری فارس:

کیفرخواست متهم پرونده شهید رنجبر صادر شد

کیفرخواست متهم پرونده شهید رنجبر صادر شد

فارس بعد از گذشت ۱۰ روز از وقوع حادثه قتل شهید سرهنگ دوم رنجبر جانشین پاسگاه انتظامی بیدزرد، رییس کل دادگستری استان فارس از صدور کیفر خواست این پرونده در دادسرای عمومی و انقلاب شیراز آگاهی داد.


حجت الاسلام سید کاظم موسوی بامداد یکشنبه ۲۴ بهمن با اعلان اینکه اتهامات وارده به متهم مباشرت در قتل شهید علی اکبر رنجبر، سرقت اسلحه سازمانی مرحوم و ایراد ضرب و جرح عمدی به سرباز وظیفه است، به خبرنگاران اظهار داشت: بعد از تکمیل تحقیقات و روند مصرّح در قانون آئین دادرسی کیفری بامداد امروز پرونده مذکور با صدور کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی جهت رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان فارس ارسال شد.
رئیس دستگاه قضا در استان فارس با اشاره به این که با مدیریت مناسب اجازه ندادیم حواشی و جو سازی ها در روند تحقیقات پرونده تأثیر داشته باشد، اظهار داشت: تحقیقات و تکمیل روند قانونی در دادسرا بصورت شبانه روزی و به قید فوریت و البته دقت بالا انجام شد.
وی از تعیین وقت رسیدگی دادگاه در سریع ترین زمان ممکن با رعایت موازین شرعی و قانونی آگاهی داد و اظهار داشت: امیدوار هستیم که این دادگاه ظرف روزهای آتی اجرا شود.
احتمال علنی بودن دادگاه
رئیس کل دادگستری استان فارس همین طور اضافه کرد: در صورت وجود نداشتن موانع قانونی دادگاه بصورت علنی برگزار می شود.
گفتنی است بعد از شکل گیری درگیری منجر به قتل سرهنگ دوم علی اکبر رنجبر در شامگاه ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۰ متهم در کمتر از ۴۸ ساعت دستگیر و برای انجام روند قانونی و تعیین مجازات به مقامات قضایی استان تحویل شده است.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، روستای بیدزرد در ۲۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع شده است.1400/11/25
09:15:31
5.0 / 5
886
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد