حقوق و قضا

اعلام جزییات آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

اعلام جزییات آزمون کارشناسان رسمی دادگستری

حقوق و قضا: کارت شرکت در آزمون عالی کارشناسان رسمی دادگستری از روز سه شنبه 26 بهمن بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، آزمون شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری در بامداد روز جمعه ۲۹ بهمن ماه جاری در ۳۰ شهرستان مختلف کشور انجام می شود.
فرآیند برگزاری آزمون از ساعت ۸: ۳۰ بامداد شروع و درهای ورود به جلسه آزمون نیم ساعت پیش از شروع پروسه آزمون (ساعت ۸: ۰۰ صبح) بسته خواهد شد، بدین سبب متقاضیان باید پیش از بسته شدن درهای ورودی در محل حوزه امتحانی خود حاضر باشند.
کارت شرکت در آزمون از روز سه شنبه ۲۶ بهمن بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و متقاضیان می توانند با وارد کردن اطلاعات شناسنامه ای (نام، نام خانوادگی، شماره ملی، سال تولد و...) خود نسبت به مشاهده و تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام و بر طبق آدرس تعیین شده بر روی پرینت کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه نمایند.
برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون و هم چنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. متقاضیان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.
هر متقاضی برای حضور در جلسه آزمون باید علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکس دار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد.
خارج نمودن ملزومات آزمون (پاسخنامه، کارت شرکت در آزمون و یا دفترچه سوالات) از جلسه آزمون تخلف شمرده می شود و با متقاضیانی که مبادرت به این تخلف نمایند طبق ضوابط رفتار خواهد شد.
مخدوش نمودن و پاره نمودن پاسخنامه، عدم ارائه پاسخنامه در زمان مقرر و تعلل در ارائه مدارک امتحانی، به همراه داشتن هر گونه وسایل الکترونیکی و ارتباطی حتی بصورت خاموش (از قبیل پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، بی سیم و..)، جزوه، کتاب، هر گونه نُت و یادداشت و نظایر آن ماهیتاً از مصادیق تخلّف و تقلّب شمرده می شود و با متقاضیان متخلّف برابر با قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری رسیدگی و برخورد خواهد شد.

دستورالعمل بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد، بر طبق آخرین اطلاعات درباره راه های انتشار ویروس کرونا و مخاطرات احتمالی آن در زمینه های برگزاری آزمون، انتظار می رود داوطلبان موارد زیر را مدنظر قرار داده و برای حفظ سلامتی خود، سایر متقاضیان و خانواده-های خود، آنرا رعایت کنند:
۱- زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و بموقع در محل آزمون حضور یابید. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۷: ۳۰ بامداد روز برگزاری آزمون آماده حضور شما خواهد بود.
۲- برای پیش گیری از تجمع، حضور خودرا به دقایق پایانی موکول ننمایید.
۳- از تردد بی مورد در محل آزمون جداً خودداری نمایید.
۴- هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر متقاضیان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایید.
۵- همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از شروع ورود به حوزه برگزاری آزمون تا اختتام زمان برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی میباشد.
۶- در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر متقاضیان مجاور جداً خودداری نمایید.
۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری کنید.
۸- از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جداً خودداری نمایید.
۹- هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایید. در صورتیکه دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.
۱۰- در صورت داشتن سوال ضروری از عوامل اجرائی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک مبادرت به صحبت نمایید.
۱۱- به پیامهایی که حاوی نکات اجرائی و بهداشتی است و درجلسه آزمون از بلندگو پخش می شود با دقت گوش کرده و به آن عمل کنید.
۱۲- اهتمام کنید از تماس دست با سطوحی که اغلب لمس می شود نظیر صندلی ها، دستگیره درب ها و شیرآلات سرویس بهداشتی و... خودداری نموده و از دستمال کاغذی استفاده کنید.
۱۳- چنانچه مبتلا به بیماری کرونا هستید در زمان ورود به حوزه برگزاری آزمون، مسئولین حوزه را باخبر نمایید تا پیش بینی های لازم را در این خصوص بعمل آورند.
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نمود که متقاضیان در صورت لزوم می توانند پرسش یا سئوالات خودرا بوسیله سامانه پاسخگویی اینترنتی این سازمان به آدرس https: //request.sanjesh.org/، یا در روزها و ساعات اداری با شماره تلفن ۴۲۱۶۳-۰۲۱ در بین بگذارند.
منبع:

1400/11/24
20:43:55
5.0 / ۵
1044
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد