حقوق و قضا

دادستان تهران با متقاضیان ملاقات مردمی دیدار و گفتگو کرد

دادستان تهران با متقاضیان ملاقات مردمی دیدار و گفتگو کرد

به گزارش حقوق و قضا برنامه ملاقات مردمی دادسرای عمومی و انقلاب تهران با حضور دادستان و چهار تن از معاونان وی برگزار گردید.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، برنامه ملاقات مردمی امروز (چهارشنبه) دادسرای عمومی و انقلاب تهران با حضور دادستان و چهار تن از معاونان وی برگزار شد.
در این دیدار برخی از متقاضیان در گفت وگوی مستقیم با دادستان تهران دستورات قضایی لازم را برای رسیدگی به مسائل و مشکلات خود دریافت نمودند.
در این برنامه، دادستان عمومی و انقلاب تهران و فیروزجایی معاون امور زندان ها، کاظمی معاون امور ضابطین و فرزادنیا، معاون دادستان و سرپرست معاون اجرایی و حسینی معاون قضایی دادستان تهران در دیدار چهره به چهره با اصحاب پرونده و مراجعان دادسرا به درخواست ها و مشکلات قضایی آنان رسیدگی و دستورات لازم را صادرکردند.
برنامه هفتگی ملاقات مردمی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، در جهت تکریم ارباب رجوع و نظارت دادستانی بر روند رسیدگی به امور قضایی مردم در دادسراها، با مدیریت و هماهنگی حوزه معاونت اول دادستانی و تعیین وقت قبلی برای متقاضیان و امکان پذیرش رجوع کنندگان در روز ملاقات، بامداد روز چهارشنبه هر هفته در ساختمان مرکزی دادسرا واقع در میدان پانزده خرداد برگزار می گردد.
مهم ترین درخواست های متقاضیان ملاقات مردمی با دادستان تهران و معاونان وی عبارت است از رفع اطاله دادرسی، رسیدگی به مشکلات اجرای احکام، احقاق حق و درخواست اعطای مرخصی، استفاده از تسهیلات ارفاقی و معرفی به کمیسیون عفو و تخفیف مجازات برای محکومان حبس که بعد از استماع اظهارات متقاضیان و مطالعه پرونده از جانب دادستان و معاونان وی، دستورات مقتضی در چهارچوب چارچوب قانونی صادر می شود.
با عنایت به تأکیدات دادستان عمومی و انقلاب تهران بر اجرای سیاست های کلان قوه قضاییه در زمینه گره گشایی از مشکلات مردم و تسریع در رسیدگی به کار ارباب رجوع، روزانه تعداد قابل توجهی از رجوع کنندگان نواحی ۳۲ گانه دادسرای تهران با حضور در محل کار سرپرستان دادسراهای نواحی به طرح مسائل و مشکلات خود می پردازند و راهنمایی های لازم را از معاونان دادستان دریافت می کنند.1400/11/20
21:00:27
5.0 / 5
915
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد