لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس جمهور در مراسم دریافت استوارنامه سفیر جدید كوبا:

کشورهای مستقل می توانند تحریم ها را بی اثر کنند

کشورهای مستقل می توانند تحریم ها را بی اثر کنند

به گزارش حقوق و قضا رئیس جمهور با تکیه بر اهمیت توسعه و تعمیق روابط تهران- هاوانا اظهارداشت: کشورهای مستقل با ارتقای سطح روابط و تأمین نیازمندی های یکدیگر می توانند تهدید و تحریم های سلطه گران جهانی را خنثی و بی اثر کنند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا آیت الله سید ابراهیم رئیسی، روز شنبه بعد از دریافت استوارنامه «آلبرتو گونزالس کاساس» سفیر جدید جمهوری کوبا ضمن اشاره به این که ضد امپریالیستی و ضد ظلم دو ملت ایران و کوبا را به هم نزدیک کرده است، اظهار داشت: باید روابط نزدیک دو کشور در همه حوزه ها همچون بخش های اقتصادی، تجاری و فرهنگی در جهت منافع دو ملت ارتقا یابد.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه «تحریم» و «تهدید» به ابزار جدید سلطه گران ضد ملت های مستقل تبدیل گشته است، اظهارداشت: در چنین شرایطی لازم است کشورهای مستقل با استفاده از ظرفیت ها و تأمین نیازمندی های یکدیگر در راه بی اثر کردن تحریم ها گام هایی بردارند.
رئیسی ضمن اشاره به اصول انقلاب ها و جنبش های آزادیبخش در مناطق مختلف جهان اظهار داشت: از امام خمینی(ره) آموخته ایم که از مقاومت ملت ها در مقابل بی عدالتی و ظلم حمایت نماییم و بر این اساس ارتقای روابط با ملت هایی که در راه مبارزه با سلطه گران هستند از سیاست های قطعی جمهوری اسلامی ایران است.
رئیسی با تکیه بر این که روابط ایران و کوبا راهبردی است، اظهار داشت: ایران با همه کشورهایی که در خط مقدم مبارزه با سلطه گران هستند ارتباط راهبردی دارد.
«آلبرتو گونزالس کاساس» سفیر جدید جمهوری کوبا هم دراین دیدار بعد از تقدیم استوارنامه خود با اشاره به اینکه تهران و هاوانا از نظر سیاسی از رابطه برادرانه و مستحکمی برخوردار می باشند، اظهارداشت: کوبا تمایل دارد سطح روابط اقتصادی و تجاری خویش را با ایران متناسب با مناسبات سیاسی افزایش دهد.
منبع:

1400/11/19
22:58:04
5.0 / ۵
1008
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد