لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
معاون دادستان اهواز:

سگ های ولگرد در اهواز به زودی جمع آوری می شوند

سگ های ولگرد در اهواز به زودی جمع آوری می شوند

معاون دادستان عمومی و انقلاب اهواز اظهار داشت: سگ های ولگرد و بلاصاحب در سطح شهرستان اهواز به زودی جمع آوری می شوند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، حسن مرادی اظهار نمود: وجود سگ های ولگرد در خیابان ها و معابر عمومی یکی از مشکلاتی است که بهداشت و سلامت شهروندان را تهدید می کند و دادستانی اهواز از باب وظیفه رعایت حقوق عامه به این امر ورود کرده است.
وی افزود: به مدت چند هفته است که پیگیر جمع آوری سگ های بلاصاحب و ولگرد هستیم و جلسات مختلفی با استانداری برگزار شده است که در هفته های آتی، طرح ضربتی جمع آوری و ساماندهی حدود دو هزار سگ ولگرد از سطح معابر اهواز کلید می خورد.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از مهر، رییس مرکز بهداشت خوزستان قبل از این در گفت و گو با خبرنگار مهر بیان کرد: از شروع امسال تا اختتام بهمن ماه پنج هزار و ۳۱۹ مورد حیوان گزیدگی داشتیم که همه آنها درمان شده اند؛ هزینه درمان برای هر نفر هم بیش از ۱۰ میلیون تومان است.
سید محمد علوی افزود: باتوجه به ازدیاد جمعیت سگ های ولگرد و خطرات روانی و جسمی ناشی از ازدیاد جمعیت سگ های ولگرد اقداماتی همچون طرح و بررسی موضوع در پنج جلسه ساماندهی حیوانات بلاصاحب در استانداری خوزستان برگزار شده و طرح موضوع در جلسات شورای سلامت و کمیته های کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب در فرمانداری و شهرداری های شهرستان های تحت پوشش انجام شد.
رئیس مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: طبق آخرین پیگیری انجام شده سایت پارک شهروند اهواز فقط دیوارچینی شده و هر دو همراه با سایت صفیره هم اکنون غیرفعال هستند.

1400/11/16
12:58:20
5.0 / ۵
1324
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد