حقوق و قضا
رئیس دیوان عالی كشور در مراسم روز زن:

جاهلیت امروز به نام آزادی، از زن بعنوان ابزاری برای مطامع خود استفاده می نماید

جاهلیت امروز به نام آزادی، از زن بعنوان ابزاری برای مطامع خود استفاده می نماید

به گزارش حقوق و قضا رئیس دیوان عالی کشور اظهار داشت: اسلام به زن ها شخصیت بخشید و به آنها جایگاه داد، در حالیکه قبل از رسالت پیامبر(ص) دختران را زنده به گور می کردند و جاهلیت امروز هم به نام آزادی زن را ملعبه کرده و بعنوان یک ابزار برای مطامع خود استفاده می نمایند.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، به مناسبت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، مراسمی به همین مناسبت در دیوان عالی کشور برگزار شد.
حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور ضمن تبریک به مناسبت این روز فرخنده و گرامیداشت روز زن اظهار نمود: در دوره ای که دشمنان اسلام پیامبر را ابتر می نامیدند، خداوند متعال دختری به پیامبر (ص) اعطا کرد که سرور زنان دو عالم شد و او را کوثر یعنی چشمه نعمت و خیر نام نهاد که سرچشمه امامت و ولادت شد.
رئیس دیوان عالی کشور در ادامه خطاب به بانوان حاضر در مراسم افزود: همه چیز حضرت زهرا (س) شامل همسرداری، رفتار، اخلاق، کردار و سخنش الگویی برای شما است.
وی خاطرنشان کرد: اسلام به زن ها شخصیت بخشید و به آنها جایگاه داد، در حالیکه قبل از رسالت پیامبر(ص) دختران را زنده به گور می کردند و جاهلیت امروز هم به نام آزادی زن را ملعبه کرده و بعنوان یک ابزار برای مطامع خود استفاده می نمایند.
حجت الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم با اشاره به اینکه جایگاه زن و مرد نزد خداوند یکسان است، اظهار داشت: حضرت زهرا (س) با وجود خود به همه زنان عالم شخصیت بخشید، امیدوارم حضرت زهرا سلام الله الگوی اخلاقی، رفتاری و کرداری همه باشد.
گفتنی است، در انتها این مراسم از بانوان همکار دیوان عالی کشور تقدیر و تشکر شد.
منبع:

1400/11/05
20:30:17
5.0 / 5
657
تگها: آزادی , پیامبر
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد