لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
دادستان كل كشور:

تخریب ساختمان قوه قضاییه در چالوس درس عبرتی برای متجاوزان است

تخریب ساختمان قوه قضاییه در چالوس درس عبرتی برای متجاوزان است

به گزارش حقوق و قضا دادستان کل کشور اظهار داشت: تخریب ساختمان مربوط به قوه قضاییه در بستر رود چالوس نمادی در امتداد مبارزه با هرگونه تعدی به اموال و اراضی ملی و بیت المال است.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، نشست پیگیری اجرای سند تحول قضائی با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور و صاحبکار معاون راهبردی قوه قضائیه در جلسه شورای معاونین دادستانی کل انجام شد.
در این جلسه که معاونین دادستان کل و قائم مقام معاونت راهبردی و اعضای کمیسیون ویژه اجرای سند تحول قضائی حضور داشتند وضعیت اجرای تکالیف دادستانی کل در سند تحول قضائی بررسی و گزارشی از اقدامات صورت گرفته و میزان پیشرفت اجرای سند تحول ارائه گردید.
دادستان کل کشور در این نشست ضمن تاکید بر اجرای کامل سند تحول قضائی اظهار نمود: سند تحول قضائی همچون اقدامات مهم دستگاه قضائی است که اجرای آن مورد سفارش و تاکید مقام معظم رهبری و ریاست معزز قوه قضائیه است و با اجرای درست آن رضایتمندی عمومی از عملکرد قوه قضائیه ارتقا خواهد یافت.
وی اظهار داشت: در طول اجرای سند تحول ممکنست متوجه شویم که سند نیازمند اصلاحات و تغییرات است که این امر با هماهنگی با معاونت راهبردی و دیگر بخش های ذی ربط مقدور خواهد بود.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع اهمیت اجرای سند تحول با محوریت صیانت از حقوق عامه اشاره نمود و اظهار داشت: در زمینه صیانت از حقوق عامه نیازمند عزم همگانی و جدی هستیم و قوه قضائیه این عزم برخورد با تجاوز به حقوق عامه را از خود آغاز نموده است.
وی اظهار داشت: شاهد این سخن تخریب ساختمانی در حریم رودخانه چالوس بود که با دستور ریاست محترم قوه قضائیه این اقدام صورت گرفت.
این مقام قضائی اشاره کرد: البته ساخت این ساختمان مربوط به پیش از انقلاب است اما در حریم و بستر رودخانه بنا شده و جزو اموال دستگاه قضائی بوده است. پس رییس محترم قوه قضائیه دستور تخریب آنرا صادر کرده و با این کار به دستگاه های دیگر و مردمی که به حریم و اراضی ملی تجاوز کرده اند هشدار داد که دستگاه قضائی در صیانت از حقوق عامه از خود آغاز نموده و عزم خودرا برای این منظور بیش از پیش جزم کرده است.
دادستان کل کشور افزود: این کار نمادی است در امتداد مبارزه با هرگونه تعدی به اموال و اراضی ملی و بیت المال که البته این کار استمرار خواهد داشت و همه باید بدانند قوه قضائیه در برخورد با مجرمان و متخلفان اراده جدی داشته و این عزم را از خود آغاز نموده است.
حجت الاسلام و المسلمین منتظری با اعلان اینکه برخورد با متجاوزان به اراضی ملی و بیت المال محدود و زودگذر نیست اظهار نمود: در گذشته در استان مازندران شاهد بودیم که دستگاه های مختلف تصرفاتی در اموال عمومی و تجاوز به حریم جنگل و ساحل دریا داشته اند که خوشبختانه در زمان ریاست آیت الله رئیسی در قوه قضائیه با خیلی از آنها برخورد شد و امروز هم شاهد برخورد با این مسئله در استان البرز هستیم که ان شاءالله ادامه خواهد داشت. این تخریب بنای دستگاه قضائی که در حریم رودخانه چالوس تولید شده بود درس عبرتی خواهد بود برای اشخاص حقیقی و حقوقی که بدانند باید حریم و حدود حقوق مردم و اراضی ملی و بیت المال را رعایت نمایند، در غیر این صورت دستگاه قضائی با آنها برخورد جدی خواهد داشت.
وی در آخر اظهار داشت: لازم است دادستان های محترم سراسر کشور این اقدام را برای خود سرمشقی دانسته و اگر دیدند خدایی ناکرده در جایی تخلفی از طرف دادسرا و یا دادگستری رخ داده است با آن برخورد قاطع نمایند.


منبع:

1400/11/04
21:58:26
5.0 / ۵
1005
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد