حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری استان تاكید كرد

ضرورت کوشش برای حذف تیراندازی در مراسم های خوزستان

ضرورت کوشش برای حذف تیراندازی در مراسم های خوزستان

به گزارش حقوق و قضا خوزستان رییس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: باید با به کارگیری راهکارهای مناسب فرهنگی، جهت اصلاح و مبارزه با رسم غلط تیراندازی در مراسم عزا و شادی در استان گام های اساسی و اثربخشی برداشته شود.حجت الاسلام و المسلمین صادق مرادی در همایش «نه به تیراندازی و جمع آوری اسلحه» که با حضور نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، سران عشایر، معتمدین و سایر اقشار مردم در حسینه حضرت فاطمه زهرا(س) شهر الهایی از توابع شهرستان اهواز برگزار شد، اظهار داشت: عشایر در خوزستان دارای سنت های بسیار پسندیده و ستودنی هستند که مورد تائید شرع و قانون است اما وجود رسم خطرناک و ناپسند تیراندازی در کنار سنت های تاریخی و نیکو در بین اقوم مختلف استان، مشکلاتی بهمراه داشته است و سران عشایر و اقوام نباید اجازه دهند افرادی با انجام اعمالی نابخردانه مانند تیراندازی ها، موجب ایجاد رعب، وحشت و بر هم زدن آرامش مردم شوند.

به گزارش حقوق و قضا به نقل از دادگستری خوزستان، وی ادامه داد: متاسفانه تیراندازی در مراسم باتوجه به اتفاقات تلخی که در سالیان اخیر رخ داده، امنیت روانی مردم را هدف گرفته است و همه وظیفه داریم که با این رسم اشتباه و غلط مبارزه نماییم.

رئیس کل دادگستری خوزستان اشاره کرد: باید راهکاری مناسب و خردمندانه برای حذف این رسم غلط اندیشیده و گام های اساسی و اثربخشی در این خصوص برداشته شود که در این راستا دادگستری خوزستان با بهره گیری از ظرفیت شورای حل اختلاف و ستاد صبر در قالب شورای ساماندهی سران عشایر برنامه ها و کارهای خوبی داشته است.

مرادی اضافه کرد: حفظ و ایجاد امنیت و آرامش مردم وظیفه دولت و دستگاه قضایی است بدین سبب دادگستری با متخلفان و عاملان استفاده از سلاح به شدت مقابله و برخورد می کند.

وی نقش رسانه ها و نخبگان جامعه را در اصلاح و حذف سنت های غلط بسیار موثر برشمرد و عنوان کرد: رسانه ها در کنار نخبگان و چهره های صاحب نفوذ در عشایر و اقوام مختلف، نقشی مهم و موثر در آگاهی بخشی جمعی دارند که از تحقق خیلی از حوادث ناخواسته و تلخ پیشگیری می کند.

در اختتام این همایش اطلاعیه ای درباب عدم استفاده از سلاح و تیراندازی در مراسم، قرائت شد و سران عشایر تعهد دادند که بر خلاف رسم و سنت محلی، از انجام تیراندازی که سبب رعب، وحشت و عدم آرامش مردم می شود، پرهیز کنند و این معضل اجتماعی به زودی حل شود.

منبع:

1400/11/02
15:40:07
5.0 / 5
948
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد