لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا

ملاقات مردمی معاون منابع انسانی قوه قضاییه و رییس محاکم تهران انجام شد

ملاقات مردمی معاون منابع انسانی قوه قضاییه و رییس محاکم تهران انجام شد

در امتداد تاکیدات رییس قوه قضاییه، معاون منابع انسانی قوه قضاییه و رییس کل محاکم تهران با حضور در مرکز ارتباطات مردمی با مراجعه کنندگان بصورت چهره به چهره دیدار و دستورات لازم را برای رفع مشکلات آنان صادر کردند.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، در امتداد تاکیدات رییس قوه قضاییه، معاون منابع انسانی قوه قضاییه و رییس کل محاکم تهران با حضور در مرکز ارتباطات مردمی با مراجعه کنندگان بصورت چهره به چهره دیدار و دستورات لازم را برای رفع مشکلات آنان صادر کردند.

در این بازدید معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه با ۲۱ نفر از مراجعان به مرکز ارتباطات مردمی دیدار و در جریان درخواست های مراجعه کنندگان قرار گرفت. تقاضای انتقالی به استانهای دیگر، صدور دستورات مقتضی برای جذب، پیگیری پرونده جذب شدگان آزمون قضاوت و رسیدگی به امور کارکنان همچون درخواست های مراجعه کنندگان به مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه بود.

در حاشیه این بازدید الفت با اشاره به دیدارهای مردمی مسئولان قضایی با مردم بیان کرد: رسیدگی به مشکلات مردم سبب رضایتمندی آنها می شود و ارتقای دستگاه قضا را به دنبال دارد.

معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه در تشریح عمده درخواست های مراجعه کنندگان به مرکز ارتباطات مردمی اظهار نمود: جذب و استخدام در زمینه کارکنان و داوطلبان منصب قضا همچون مطالبی بود که از طرف مراجعه کنندگان عنوان شد.

وی اشاره کرد: اشتغال موضوع اساسی و معضل اصلی جامعه است و عمده مطالبی هم که مورد بررسی قرار گرفتند در همین زمینه بود.

رئیس کل محاکم استان تهران، یکی دیگر از مسئولان قضایی بود که امروز در مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه حضور پیدا کرد و با مراجعه کنندگان دیدار و گفت و کو کرد.

در این دیدار جعفری با ۱۴ نفر از مراجعان به مرکز ارتباطات مردمی دیدار و در جریان روند پرونده آنها قرار گرفت و دستورات لازم درباره مشکلات این افراد را صادر کرد.

رسیدگی به پرونده های کثیرالشاکی، شکایت از روند پیگیری پرونده ها در محاکم و درخواست تسریع اجرا و صدور احکام همچون درخواست های مراجعه کنندگان به مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه بود.

در جریان این ملاقات برخی از مالباختگان رامک خودرو نیز حضور داشتند و درباره جریان رسیدگی به این پرونده مطالبی را مطرح نمودند.

رئیس کل محاکم تهران خطاب به این مراجعه کنندگان تاکید کرد، دادسرای اجرای احکام هر لحظه پیگیر روند این پرونده است.

شکات و مالباختگان پرونده شهرخودرو و موسسه بدون مجوز خوارزمی از دیگر مراجعه کنندگان مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه بودند که مشکلات خودرا مطرح نمودند که در این مورد نیز رییس کل محاکم تهران دستور رسیدگی سریع صادر کرد.

در حاشیه این بازدید رییس کل محاکم استان تهران با اشاره به بازدید امروز خود از مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه اظهار نمود: عمده درخواست هایی که امروز عنوان شد در ارتباط با اجرای احکام مدنی بود.

وی افزود: مشکلی که متاسفانه با آن درگیر هستیم و امروز هم پررنگ بود بحث پرونده های کثیر الشاکی خودرویی است.

وی با اشاره به عملکرد ۲ سال اخیر محاکم تهران اظهار داشت: کارنامه عملکرد ۲ سال اخیر محاکم تهران تهیه و به رییس دستگاه قضا تحویل داده شده است. در مجموع عملکرد ما در این ۲ سال به نسبت ۲ سال مشابه پیش از آن با وجود تمامی مشکلات مانند شیوع بیماری کرونا، ایام تعطیل و بحث معیشت همکاران با رشد ۴۶ درصدی در شعب قضایی و اجرای احکام همراه بوده است.

وی با اشاره به برنامه های محاکم تهران برای کاهش اطاله دادرسی اظهار داشت: اطاله دادرسی همیشه یکی از اشکالات و دغدغه های دستگاه قضایی و مردم بوده و کارشناسی و لطمه شناسی های مختلفی نیز برای آن صورت گرفته است، اما آنچه که ما با آن مواجه هستیم کمبود شعب، نیروی قضایی و اداری است.

جعفری با اعلان اینکه حدود ۲۵ درصد پرونده های وارده کل کشور مربوط به دادگستری استان تهران است، اشاره کرد: در صورتیکه پرونده های زیادی وارد محاکم تهران می شود، اما امکانات لازم وجود ندارد.

رئیس کل محاکم تهران با اشاره به برنامه های تدوین شده برای رفع اطاله دادرسی اشاره کرد: برای حل این مشکلات علاوه بر اسناد بالادستی مانند سند تحول قضایی، برنامه عملیاتی ۳ ماهه آخر سال هم تدوین شده است. این برنامه به تمامی مجتمع های قضایی ابلاغ گردیده و کمیته های رفع اطاله دادرسی فعال می باشند.

رئیس کل محاکم استان تهران درباب پرونده کثیرالشاکی نگین و مروارید غرب بیان کرد: این پرونده در دادگاه انقلاب مطرح بود و الان تعداد شکات آن از ۱۵ هزار نفر به ۴۰۰ نفر رسیده است. مابقی شکات این پرونده تعیین تکلیف شده اند و تسویه صورت گرفته است.

وی با اعلان اینکه برای این پرونده قاضی ویژه تعیین شده است اضافه کرد: پرونده درحال رسیدگی است وکارشناسان در حال انجام امور تسویه هستند.

1400/10/30
22:54:54
5.0 / ۵
975
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد