حقوق و قضا

بررسی چالش های رسیدگی به سه پرونده کثیرالشاکی

بررسی چالش های رسیدگی به سه پرونده کثیرالشاکی

به گزارش حقوق و قضا مهم ترین چالش های موجود در رسیدگی به سه پرونده کثیرالشاکی توسط «کارگروه پایش پرونده های کثیرالشاکی» دادگستری استان تهران بررسی گردید.به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا، مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام نمود:

در پی دستور رئیس قوه قضاییه به رؤسای کل دادگستری ها و دادستان ها در خصوص تعیین تکلیف پرونده های کثیرالشاکی، بامداد امروز مورخ ۱۹ دی اولین نشست «کارگروه پایش پرونده های کثیرالشاکی » در سالن ولایت مجتمع قضایی امام خمینی(ره) با حضور مسعود ستایشی قائم مقام دادگستری استان تهران، عباس ذاقلی سرپرست دادگاه های تجدیدنظر استان تهران، محمد تقوی رئیس دادگاه انقلاب تهران، حسن زاده معاون دادستان و رئیس دبیرخانه حفظ حقوق بیت المال، پسندیده معاون دادستان تهران و سایر مسؤلان و نمایندگان دستگاه ها، ادارات و بخش های مرتبط برگزار شد.

ستایشی در ابتدای این نشست اظهار نمود: سه پرونده ای که در این نشست پیشبینی شده و در دستور کار قرار گرفته، به لحاظ کثرت شکات از اهمیت خاصی برخوردار می باشند.

قائم مقام دادگستری استان تهران تصریح کرد: به تدریج سایر پرونده های کثیرالشاکی بر مبنای نوع اهمیت بطور قطع مورد بررسی این کارگروه قرار خواهند گرفت.

وی اظهار نمود: تاکید بر آن است که اعضاء این کارگروه با اهتمام ویژه، همکاری و هماهنگی لازم را در جهت نیل به نتایج موثر و مطلوب به عمل آورند.

ستایشی تصریح کرد: با عنایت به تاکید و دستور دکتر القاصی مهر رئیس کل دادگستری استان تهران اقدامی که در مورد پرونده های کثیرالشاکی در دادگستری تهران صورت گرفته در جهت تحقق برنامه های عملیاتی ابلاغ گردیده و مصوبات ستاد «تحول و تعالی» می باشد.

قائم مقام دادگستری استان تهران در ادامه اظهار داشت: لازم است تا اهتمام لازم در اجرایی شدن مصوبات این کارگروه صورت گیرد تا مصوبات به صورت مجدانه پیگیری و عملیاتی شود.

در ادامه این نشست، در مورد فرایند رسیدگی قضایی به سه پرونده کثیرالشاکی «شهرک ژاندارمری»، «نگین غرب» و «مروارید» گزارشاتی عرضه شد و مهم ترین چالش های موجود در زمینه رسیدگی به این سه پرونده کثیرالشاکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

قائم مقام دادگستری استان تهران بعد از استماع گزارشات عرضه شده در مورد پرونده شهرک ژاندارمری اظهار نمود: در مورد این پرونده باید سخنی قانع کننده، مکفی و قابل دفاع برای مردم داشته باشیم.

وی اظهار نمود: لزوم دارد تا گزارشی جامع در مورد پرونده شهرک ژاندارمری از جانب اداره کل راه و شهرسازی استان تهران تهیه و نتیجه به دادگستری استان اعلام گردد.

ستایشی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: هر کس به حقوق بیت المال دست اندازی کند، دستگاه قضایی با قدرت و بدون بخشایش با او برخورد خواهد نمود.

قائم مقام دادگستری استان تهران رمز موفقیت در حصول نتیجه در پرونده های کثیرالشاکی را در گرو هماهنگی و همکاری بین بخشی دانست و اظهار داشت: تمام دغدغه ما این است که از تشدد در پیگیری ها، ناهماهنگی ها و باز کردن راه برای فرصت طلبان جلوگیری نماییم.

وی تصریح کرد: در مورد پرونده شهرک ژاندارمری لزوم دارد تا از جانب دستگاههای ذی ربط گزارشات جامع و قابل بهره برداری عرضه شود تا نقاط کور و ابهامات روشن و شفاف شود.

در بخش دوم این نشست، تقوی رئیس دادگاه انقلاب تهران گزارشی از روند رسیدگی به پرونده «نگین غرب» و «مروارید» عرضه داد.

در نهایت بعد از بحث و تبادل نظر در مورد پرونده «نگین غرب» و «مروارید» مقرر شد تا یک قاضی ویژه برای رسیدگی به این پرونده ها تعیین شود.

در پایان، مقرر شد تا روند اجرایی شدن مصوبات اولین نشست «کارگروه پایش پرونده های کثیرالشاکی » در نشست های آتی این کارگروه مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.

منبع:

1400/10/19
22:07:15
5.0 / 5
1190
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد