حقوق و قضا
رئیس كل دادگستری استان گلستان:

معافیت 22 واحد تولیدی از پرداخت سود و جریمه مازاد بانک ها

معافیت 22 واحد تولیدی از پرداخت سود و جریمه مازاد بانک ها

گلستان رییس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به لزوم پشتیبانی از تولید و رفع کردن موانع برای تولیدگران از معافیت 22 واحد تولیدی از پرداخت سود و جریمه مازاد بانک ها با رای دادگاههای این استان آگاهی داد.


حیدر آسیابی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به این که دادگاه های استان گلستان امسال دادخواست بانکها برای دریافت سود و جریمه مازاد از تولیدکنندگان با جدیت بسیار خوبی تا حصوص نتیجه پیگیری شد، اظهار نمود: دادگاههای استان این مساله را در 22 پرونده بر خلاف رأی وحدت رویه دیوان عالی کشور و مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، تشخیص داده و رد کردند.
وی با اعلان اینکه با صدور این آراء که همه آنها قطعی است، واحدهای تولیدی، سود اضافی و جریمه مازاد را نمی پردازند، اضافه کرد: در صورتیکه واحدهای تولیدی این جرائم و سودها را پرداخته باشند بانکها موظف به بازگرداندن این مبالغ به واحدهای تولیدی در اسرع وقت هستند.
رییس کل دادگستری استان گلستان با تاکید بر این که پارینه نیز با رای قضات، ۲۰ دادخواست مشابه در دادگاه های استان گلستان رد شد، افزود: دریافت سودهای بانکی و جریمه های نامتعارف یکی از 20 چالش مهم بانکی بر سر راه تولید و سرمایه گذاری در استان، است که در نشست های مستمر با مدیران عامل بانک های دولتی و خصوصی استان برای این موانع تلاش می نماییم.
آسیابی با اشاره به این که امسال 522 پرونده مربوط به واحدهای تولیدی در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، ثبت شده است، اظهار داشت: بعد از بررسی و پیگیری، مشکلات 268 واحدتولیدی از میان این واحدها رفع شده و رفع موانع تولید بقیه واحدهای تولیدی هم درحال پیگیری است.
وی اشاره کرد: همین طور امسال 8 واحد تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل استان با کوشش های قضایی باردیگر رونق گرفت و بستر برای اشتغال 525 نفر برقرار شد.1400/10/18
17:19:21
5.0 / 5
882
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد