لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور:

۱۸ اقدام ثبتی برون سپاری می شود

۱۸ اقدام ثبتی برون سپاری می شود

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: ۱۸ اقدام در حوزه ثبت شرکت ها، مالکیت های معنوی و صدور اسناد در دست برون سپاری قرار گرفته است.به گزارش حقوق و قضا به نقل از قوه قضاییه، حسن بابایی در نشست مشترک با رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان کرمان، بیان نمود: تحقق هوشمندسازی بعنوان یکی از اصول مورد تاکید در سند تحول و تعالی قضایی با کاهش مراجعات مردم به دفاتر ثبتی از بروز مفسده ها جلوگیری می کند.

وی با تکیه بر این مطلب که ما باید به ثبت نوین و هوشمند حرکت نماییم، اظهار داشت: به منظور مبارزه با فساد و ارتقای سلامت اداری باید به مبحث بازرسی ها توجه لازم صورت گیرد و در صورت توسعه نظارت ها حدود ۸۰ درصد از فسادها رفع خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، اضافه کرد: به منظور ارتقای سلامت و مبارزه با فساد باید مبحث هوشمندسازی به صورت ویژه ای در سطح قوه قضاییه دنبال شود.

بابایی، ضمن اشاره به این مطلب که ثنا پایه بودن خدمات در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نهادینه شده است، تصریح کرد: ۲۰ طرح و لایحه از جانب سازمان ثبت اسناد و املاک در مجلس شورای اسلامی درحال پیگیری است.

وی با تکیه بر این مطلب که اعتبار اسناد رسمی را باید به حداقل برسانیم، اظهار داشت: عدم اعتبار اسناد عادی و اعتبار بخشی به اسناد رسمی هم موضوعی است که در مجلس شورای اسلامی در دست رسیدگی قرار دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ضمن اشاره به مشکلات موجود در راه اجرای کاداستر اراضی زراعی، اظهار داشت: قوانین گوناگونی در حوزه اراضی داریم و باید مشکلات حوزه اجرای این بخش را هم حل نماییم.
1400/10/16
19:35:55
5.0 / ۵
1154
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد