لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
در یك سركشی چندساعته صورت گرفت؛

رضایت رییس سازمان زندان ها از توسعه اشتغال مددجویان

رضایت رییس سازمان زندان ها از توسعه اشتغال مددجویان

حقوق و قضا: رئیس سازمان زندان ها با حضور در ندامتگاه زنان استان تهران و سرکشی از بخش های مختلف، از نزدیک در جریان کارهای این مرکز و امور رفاهی و فعالیت زنان مددجو در بخش های مختلف تولیدی و اشتغال قرار گرفت.


به گزارش حقوق و قضا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی در ادامه بازدیدهای خود از مراکز تابع سازمان زندان ها پنجشنبه، نهم دی ماه به میان مددجویان ندامتگاه زنان استان تهران رفت.
محمدی در سرکشی چندساعته خود از بخش های مختلف این زندان بازدید کرد و با حضور در قسمت های اندرزگاهی و اسکان مددجویان به گفتگو با آنان نشست و از نزدیک مشکلات آنان را رصد و بر رفع هرچه سریعتر آنان تاکید کرد.
رییس سازمان زندان ها در این سرکشی به طور ویژه از سالن اختصاصی زنان دارای فرزند خردسال که مطابق با قانون می توانند همراه مادران خود باشند، نیز بازدید نمود. وی در این رابطه و ضمن رصد ساختمان مهدکودک بازداشتگاه زنان بر تدارک هرچه بهتر و بیشتر این امکانات برای بچه ها و مادران تاکید و هدایایی را نیز به این اطفال و کودکان اهدا کرد.
محمدی در جمع مددجویان و کارکنان این بخش اظهار داشت: خاصیت چنین بازدیدهایی این است که مشکلات را بطور مستقیم ببینیم و آنان را پیگیری نماییم. تعبیه چنین بخش هایی با امکانات کامل نیز در جهت ممانعت از هرگونه لطمه به مادران و بچه ها لازم است که اقدامی واجب و درخورتوجه شمرده می شود.
همین طور رییس سازمان زندان ها در ادامه ماموریت جدید و ویژه این سازمان در خصوص رونق اشتغال مولد و نشسته، در کارگاه های صنعتی و تولیدی این ندامتگاه با اشتغال بیش از ۱۵۰ نفر از مددجویان، حضور یافت.
وی ضمن تشویق مددجویان به فعالیت در کارگاه های موجود، در بین پرسنل حاضر در این کارگاه ها اعلام کرد؛ خوشبختانه در ندامتگاه زنان توسعه اشتغال رضایت بخش است و درصد بالایی از حاضرین از فرصت اشتغال و حرفه آموزی برخوردار می باشند. بدین سبب باید جدیت را بر بازاریابی و کسب درآمد برای مددجویان شاغل گذاشت و بوسیله بنیاد تعاون برنامه ریزی دوچندانی در پیش گرفت.

وی در عین حال اضافه کرد: فضای کارگاهی این زندان از ظرفیت بالفعل بالایی برخوردارست که باید بالفعل شود. ما به دنبال این هستیم که اشتغال مولد و نشسته را در امتداد اصل اصلاح و تربیت مددجویان در همه زندان ها بسط دهیم که بزودی هم ظرفیت کارآفرینان و خیرین را بکار خواهیم گرفت.
گفتنی است؛ سرکشی از مددجویان حاضر به خواب در قرنطینه و بهداری و نیز بازدید از آشپزخانه، اندرزگاه ها، کتابخانه، بخش فرهنگی، کارگاه های تولیدی و صنعتی، باشگاه ورزشی و... در دستور کار محمدی در بازدید از ندامتگاه زنان قرار گرفت.
رییس سازمان زندان ها در آخر نیز در جمع کارکنان این ندامتگاه حضور یافت و از نزدیک در جریان مشکلات و دغدغه های کاری آنان قرار گرفت.
منبع:

1400/10/10
12:46:02
5.0 / ۵
1018
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد