لینک دوستان حقوق و قضا
حقوق و قضا
رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان:

لذت شیرین گذشت و آزادی زندانی پس از 9 سال

لذت شیرین گذشت و آزادی زندانی پس از 9 سال

حقوق و قضا: گلستان رئیس امور شوراهای حل اختلاف استان گلستان ضمن اشاره به گذشت شاکی نسبت به دیه در یک سانحه رانندگی، اظهار داشت: فرد زندانی در این پرونده پس از ۹ سال آزاد شد.


احمد جعفری در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به این که تلاش ما بر این است که بتوانیم زندانیان جرائم غیرعمد را با کمک نیکوکاران و معتمدین از بند زندان رهایی ببخشیم، اظهار نمود: شعبه های صلح و سازش ما در شهرستانها با عملکرد بسیار مثبتی درحال فعالیت و کمک به دستگاه قضا هستند.
وی با اشاره به اینکه در یک سانحه رانندگی که 9 سال پیش رخ داد یک دختر نوجوان در راه مدرسه بر اثر بی احتیاطی راننده تصادف کرد و درگذشت، اضافه کرد: این حادثه در ماه حرام روی داد و با شکایت خانواده متوفی، راننده در دادگاه علاوه بر پرداخت دیه کامل به یک سوم افزایش دیه هم محکوم شد.
رئیس امور شورای حل اختلاف استان گلستان با تاکید برراینکه بخشی از دیه با بیمه خودرو پرداخت گردید اما مابقی دیه ناشی از افزایش ماه حرام باقی ماند، تصریح کرد: راننده به دلیل ناتوانی در پرداخت مابقی دیه که حدود 180 میلیون تومان بود مدتی زندان افتاد.
جعفری با تشکر از روحیه انسان دوستی مردم استان گلستان، افزود: با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف کمالان، خانواده متوفی به حرمت ایام فاطمیه، مابقی دیه را بخشیدند.
منبع:

1400/10/09
13:43:59
5.0 / ۵
1011
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد