حقوق و قضا
در نشست مدیران كانون وكلا با كارآموزان مطرح شد:

اخلاق محوری اولویت وکلا باشد

اخلاق محوری اولویت وکلا باشد

گلستان رییس هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان با اشاره به این که برای موفق شدن راهی جز صداقت و درستی نیست، اظهار داشت: اخلاق محوری باید اولویت نخست وکلا باشد.


رییس هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری گلستان در نشست مشترک با کارآزموزان شرکت کننده در کارگاه مقدماتی کارآموزی این کانون با اشاره به این که شما باید بعنوان کارآموزان وکالت، قدر خود و لحظات کارآموزی و آنچه در طول این مدت می آموزید را بدانید، اظهار نمود: آنچه لازم است این است که شما نیز در شغل وکالت مانند هر شغل دیگری باید در این حرفه کسب تجربه کرده و اخلاق حرفه ای را رعایت کنید.
غلامرضا اتحادیه با اعلان اینکه وکیل نسبت به موکل، محاکم قضایی و دادگاه ها و کانون وکلا، مسئولیت دارد، اضافه کرد: شناخت دقیق قوانین و مقررات انتظامی و پرهیز از تخلفات اولین مرحله حرکت به سمت حرفه ای شدن در این شغل حساس و مهمست.
رییس کمیسیون کارآموزی و اختبار کانون وکلای دادگستری گلستان نیز در این جلسه ضمن تبریک به کارآموزان جدید، وکالت را حرفه ای مقدس و کانون وکلای دادگستری را کهن ترین نهاد مدنی کشور برشمرد و عنوان کرد: از امروز علاوه بر مسئولیت های اخلاقی و قانونی بعنوان شهروند به مفهوم عام، مسئولیت انتظامی و حرفه ای بعنوان عضوی از کانون وکلای دادگستری هم بر عهده شما خواهد بود پس باید بعنوان وکیل دادگستری به نظامات قانونی و مقامات رسمی احترام گذاشته و در دفاع از حقوق عامه به مفهوم اعم و دفاع از حقوق موکل به مفهوم اخص گام بردارید.
حفظ انسجام وکلا برای برون رفت از مشکلات ضروری است
علی طالع زاری با اعلان اینکه استقلال وکیل در گرو استقلال نهاد وکالت است، اضافه کرد: موجودیت وکیل متأثراز موجودیت نهاد وکالت است پس باید پاسدار استقلال و موجودیت این نهاد مقدس باشیم و دوام و قوام حرفه ای خودرا جدا از نهاد وکالت ندانیم.
وی با اشاره به هجمه های گوناگون مقابل نهاد وکالت، اظهار نمود: مدتی است که نهاد وکالت تحت فشارها و تهدیداتی است که استقلال و موجودیت این نهاد را نشانه رفته و اساسا تنها راهبردی که می تواند موجب برون رفت از این بحران ها شود حفظ انسجام و وحدت است.
این وکیل دادگستری بیان کرد: کمسیون کارآموزی در صدد است به بهترین نحو به وظایف خود در قبال کارآموزان وکالت عمل کرده و از نظر ما آموزش مهم ترین رکن در پروسه کارآموزی است که بنا بر این کارگاه تخصصی دو روزه در ۶ عنوان برای شما در نظر گرفته شده و طی دو روز اساتید با رویکرد عملی مباحث را به شما ارائه کردند.
به گزارش حقوق و قضا به نقل از ایسنا کارگاه های مقدماتی کارآموزی ویژه کارآموزان ورودی ۱۳۹۹ کانون وکلای دادگستری گلستان به مدت دو روز در سالن «ابن سینا» دانشگاه آزاد اسلامی گرگان برگزار شده و علاوه بر آموزش گزارش نویسی، آشنایی با اخلاق حرفه ای در وکالت، نحوه تنظیم وکالتنامه و وظایف خود در دوران کارآموزی با مقررات انتظامی و قوانین و مقررات در رابطه با وکالت آشنا شدند.1400/09/24
10:13:43
5.0 / 5
981
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
judcms.ir - مالکیت معنوی سایت حقوق و قضا متعلق به مالکین آن می باشد